×
Etiketë: njofton
Lajme30 Shtator 2020
Ministria e Arsimit dhe Shkencës njofton se, mosekzekutimi i mjeteve për një pjesë të përfituesve të bursave (rreth 1 mijë studentë) ka ndodhur për shkak që listat e dorëzuara nga Institucionet e Arsimit të Lartë...
Lajme29 Shtator 2020
Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, përmes një postimi të bërë në FB ka bërë të ditur se Parkingu Flamurtari (Te Santeja) dhe Parkingu ne Breg të Diellit te Qendra Tregtarë që janë menaxhuar...
Bota/Rajoni27 Shtator 2020
Një imigrant ka vdekur në Greqi të dielën si pasojë e COVID-19. Është imigranti i parë që ka vdekur në Greqi si pasojë e COVID-19 që nga fillimi i pandemisë, raporton agjencia Reuters. Afgani 61-vjeçar, ishte...
Bota/Rajoni14 Shtator 2020
Izraelitët tani po përgatiten për bllokadën e dytë që nga fillimi i pandemisë, por vendimi po del të jetë i diskutueshëm. Rastet në vend, i cili ka një popullësi prej vetëm nëntë milionë, janë rritur...
Bota/Rajoni12 Shtator 2020
Kryeministri grek, Kyriakos Mitsotakis njoftoi sot një program të madh të blerjeve të armëve dhe një riorganizim të forcave të armatosura të vendit, ndërkohë që tensioni rritet me Turqinë në Mesdheun Lindor. Mitsotakis theksoi se...
Lajme02 Shtator 2020
Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, priti sot në një takim ambasadoren e Finlandës në Kosovë, Pia Stjernvall, me të cilën ka biseduar për situatën politike në vend para takimit në Uashington, pandeminë COVID-19 dhe...
Lajme28 Gusht 2020
KEDS ka njoftuar se si pasojë e punimeve në rrjet do të ketë ndërprerje të rrymës në disa zona. Me anë të një komunikate për media, KEDS ka bërë të ditur vendet dhe orarin e...
Lajme28 Gusht 2020
Komuna e Gjilanit ka njoftuar se të dielën nga ora 06:00 deri në ora 19:00 rruga kryesore në qendër të qytetit do të jetë e bllokuar. “Komuna e Gjilanit njofton qytetarët se të dielen (30.08.2020),...
Lajme26 Gusht 2020
KEDS njofton konsumatoret se do të ketë ndërprerje të rrymës për shkak të punimeve në rrjet. Njoftime nga KEDS për punimet në rrjet 27.08.2020 Punime të domosdoshme për sigurinë e sistemit Prishtinë 1. Në NS...
Lajme25 Gusht 2020
Ministri i Drejtësisë, Selim Selimi ka bërë të ditur se Florent Spahija nga KDI është zgjedhur kryesues i grupit punues për Vettingun. “Takim përmbajtësor me z. Florent Spahija nga KDI, dhe përfaqësues të Departamentit të...
Lajme24 Gusht 2020
KEDS ka njoftuar se do të ketë ndërprerje të energjisë elektrike në disa vende të Kosovës gjatë. Sipas kësaj kompanie shkak për ndërprerje të rrymës do të jenë punime të domosdoshme për siguri te sistemit,...
Lajme23 Gusht 2020
Më 1 shtator nxënësit pritet t’i kthehen procesit mësimor në banka, për të vijuar mësimin. E, në këtë kohë pandemie, janë menduar edhe disa masa në formë rregullash, se si do të zhvillohet mbarëvajtja e...
Ekonomi21 Gusht 2020
KEDS ka njoftuar për punime në rrjet. Si rrjedhojë, në disa vende në territorin e Kosovës do të ketë ndërprerje të energjisë elektrike, shkruan lajmi.net. Njoftimi i plotë nga KEDS: Prishtinë 1. Në NS 35/10...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.