×
Etiketë: vend
Bota/Rajoni30 Shtator 2020
Nga java e ardhshme në Maqedoninë e Veriut pritet që të hiqet testi PCR në kufi, kështu ka bërë të ditur Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe. Filipçe tha se në vend të testeve PCR është...
Lajme29 Shtator 2020
Kandidati për deputet të Kuvendit nga radhët e PDK’së, Hisen Berisha, ka treguar se si do të vepronte po të ishte në kryetar i OVL-UÇK’së, në vendin e Hysni Gucatit. Ai ka thënë se po...
Bota/Rajoni28 Shtator 2020
Nuk kanë të ndalur paralajmërimet drejt Greqisë nga presidenti i Turqisë, Rexhep Taip Erdogan sa i përket situatës në Mesdheun Lindor. Nga njëra anë, ai duket i hapur për dialog me Greqinë dhe BE-në, ndërsa...
Bota/Rajoni26 Shtator 2020
Një tjetër lëkundje toke është regjistruar në vend. Por, asgjë për tu shqetësuar, pasi magnituda ka qenë 2.5. Epiqendra ka qenë në Lushnje dhe thellësia 25 km. Prej disa ditësh tashmë në vend regjistrohen lëkundje...
Lajme25 Shtator 2020
Prokurori i Shtetit ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit nga prokuroritë themelore janë ndaluar gjithsej 12 persona. Sipas prokurorisë, gjatë kësaj periudhe janë bërë katër kërkesa për caktimin e paraburgimit për katër persona...
Front TV24 Shtator 2020
Prokuroria Speciale e Kosovës këtë vit nuk ka ngritur asnjë aktakuzë për zyrtarët e profilit të lartë. Anipse korrupsioni është një ndër kriteret e mbetura për liberalizim vizash, këtë vit nuk po shihet progres në...
Bota/Rajoni24 Shtator 2020
Nipi i udhëheqësit të ndjerë të kartelit kolumbian të drogës, Pablo Escobar, zbuloi 18 milionë dollarë në një nga vendet e tij të fshehjes Nicolas Escobar tha për Red Mas Noticias se vendi i fshehtë...
Bota/Rajoni23 Shtator 2020
Presidenti i Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski, pas mbledhjes së Këshillit për Siguri deklaroi se gjendja në vend dhe rajon është stabile dhe se nuk ka indikacione për rrezikim të sovranitetit. “Mbajtëm mbledhjen e tetë...
Bota/Rajoni19 Shtator 2020
Autoritetet shëndetësore në Francë raportuan të shtunën 13,498 raste të reja nga coronavirusi, duke shënuar një rekord të ri të infeksioneve ditore që kur sëmundja shpërtheu në vend. Sipas medieve të huaja, përcjell Telegrafi, bëhet...
Lajme19 Shtator 2020
Njohësit e sigurisë thonë se përfshirja e policëve në krime po ndodhë për shkak të vonesave të institucioneve Në operacionin e së premtes në Karaçevë, u arrestuan 35 persona që dyshohet që kanë shkelur Ligjin...
Lajme18 Shtator 2020
Krijuesi i videove Fitim Sopjani, ka realizuar një video animacion nga Janjeva e Lipjanit. Ai e ka bërë të duket si reale lojën Counter-Strike, ku edhe shpesh ky vend është përmendur për ngjashmërinë me vendin...
Bota/Rajoni16 Shtator 2020
Një burrë në Angli vendosi të mos mbante një maskë klasike në fytyrën e tij, por diçka shumë më interesante. Ai u fotografua duke udhëtuar me transport publik dhe goja e tij ishte e mbuluar...
Bota/Rajoni13 Shtator 2020
Numri i të infektuar në mbarë botën me Covid-19 ka kaluar 29 milionë. Sipas të dhënave të publikuara nga worldometer.info janë Shtetet e Bashkuara të Amerikës që po prijnë me numrin e rasteve të reja...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.