Gjuha:
×
Etiketë: facebook
Lajme26 Shtator 2020
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka kujtuar masakrën ndaj familjes Deliu në Abri të Epërme. Ai, përmes një statusi në Facebook, ka thënë se masakra në Abri të Epërme është një prej rreth 400 masakrave...
Auto25 Shtator 2020
Kompania Facebook tha të enjten se ka mbyllur tre rrjete të llogarive të rreme të cilat mund të përdoreshin nga shërbimet e inteligjencës ruse për rrjedhje dokumentesh si pjesë e përpjekjeve për të ndërhyrë në...
Lajme04 Gusht 2020
Gjatë ditës së djeshme ish zëvendës kryeministri i Kosovës, Haki Abazi, në Qeverinë Kurti ka postuar një fotografi ku shihet Street Parada 2019 e mbajtur në Zurich te Zvicrës, duke thënë se është protesta në...
Auto28 Korrik 2020
Platforma e medias sociale “Facebook” ka vënë para gjykatës Komisionin Europian për shkak të kërkesave për informacion nga krahu ekzekutiv i BE-së, të cilat i konsideron si tepër invazive. Komisioni i BE-së ka nisur dy...
Lajme28 Korrik 2020
Që nga 13 marsi kur është paraqitur rasti i parë me COVID-19 në vend e deri më sot janë infektuar me koronavirus 756 profesionistë shëndetësore. Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike në vend (IKSHPK), ka bërë...
Lajme24 Korrik 2020
Deputeti nga radhët e Partisë Demokratike të Kosovës, i cili është edhe mësimdhënës në Fakultetin e Mjekësisë, Bekim Haxhiu, ka treguar një metodë të kopjimit që e kanë përdorur studentët në këtë afat të provimeve....
Lajme12 Korrik 2020
Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi, ka ndërruar fotografinë e “mbulesës” së profilit të tij në Facebook. Në të Thaçi ka vendosur foton e varrezave të Jasharajve. Kreu i shtetit dje ka bërë homazhe tek varrezat...
Auto10 Korrik 2020
Platforma e medias dixhitale, Facebook ka fshirë 50 llogari personale dhe profesionale të Roger Stone, një bashkëpunëtor i vjetër i Presidentit Donald Trump, i cili javën e ardhshme pritet të paraqitet në burg për të...
Bota/Rajoni08 Korrik 2020
Një operacion i orëve të fundit të Policisë së Shqipërisë, ka vënë në pranga nëntë persona, mes tyre edhe dy vajza. Me akuzën e mashtrimit kibernetik, grupi ka përvetësuar plot 38 mijë euro. Mësohet se...
Auto04 Korrik 2020
Facebook, YouTube, Twitter, për herë të parë do t’i nënshtrohen rregullave të BE-së për transmetimin e gjuhës së urrejtjes dhe përmbajtjes së dëmshme nën udhëzimet e Komisionit Evropian të njoftuar të enjten. Ndryshimet në Direktivën...
Bota/Rajoni02 Korrik 2020
Një shofer kamioni nga Kalifornia bëri një postim prekës në Facebook, ku shprehte keqardhje për vetën vetëm një ditë para se të vdiste nga koronavirusi. Tommy Macias, 51 vjeç, i cili jetonte në Los Angeles,...
Auto02 Korrik 2020
Google përbën më shumë se 90% të aksioneve e tregut të reklamave, ndërsa Facebook ka një pjesë prej mbi 50%të tregut të reklamave. CMA shqetësohet për sasinë e fuqisë që kanë dyshja për shkak të...
Auto01 Korrik 2020
Kompania nuk dëshiron të reklamojë përkrah ‘gjuhës së urrejtjes, pornografisë, dhe përmbajtjes terroriste’. “Bazuar në shqetësimet që i kishim kthyer në maj, ne i pezulluam të gjitha shpenzimet e mediave në Facebook / Instagram në...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.