×
Etiketë: 13
Lajme29 Shtator 2020
Paralajmërimi i punëtorët të “Llamkosit” për protestë dhe kërcënimi me grevë para AKP-së, për të hënën, ka dhënë rezultat. AKP-j ka njoftuar punëtorët e “Llamkos”-it se janë transferuar mjetet dhe se nga dita e martë...
Bota/Rajoni28 Shtator 2020
Britania e Madhe ka raportuar edhe 4,044 raste të reja me coronavirus. Krahasuar me 5,693 rastet e së dielës, kjo është një ulje e rasteve të të infektimit me virus, tregojnë shifrat e Departamentit të...
Lajme22 Shtator 2020
Dy javët e fundit është raportuar rënie e rasteve të reja me Covid-19 në Kosovë, derisa është rritur edhe numri i të shëruarve, vetëm në 24 orët e fundit 104 pacient kanë fituar betejën me...
Lajme21 Shtator 2020
Dy javët e fundit është raportuar rënie e rasteve të reja me Covid-19 në Kosovë, derisa është rritur edhe numri i të shëruarve, vetëm në 24 orët e fundit 104 pacient kanë fituar betejën me...
Bota/Rajoni20 Shtator 2020
Emisari Special i Presidentit Trump për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell, nesër do të vijë në Kosovë bashkë me 13 zyrtarë tjerë amerikanë. Burime të Express kanë treguar se vizita e tij realizohet për verifikuar se...
Bota/Rajoni18 Shtator 2020
Epiqendra e epidemisë COVID-19 në Spanjë, rajoni i Madridit njoftoi sot një kufizim të lirisë së lëvizjes për rreth 13% të popullsisë së tij në përpjekje për të frenuar shpërthimin e përhapjes së COVID-19. “Banorët...
Ekonomi18 Shtator 2020
Përfaqësues të Ministrisë së Financave kanë thënë se së shpejti pritet udhëzimi administrativ për heqjen e pagesës së tatimit, që ishte si kush për regjistrimin e automjeteve. Por, në anën tjetër përfaqësuesit e komunave po...
Lajme16 Shtator 2020
Qeveria Hoti ka dështuar të krijojë unitet brenda koalicionit dhe të spektrit politik në përgjithësi, teksa ky ekzekutiv ka numrin e dytë më të madh të zëvendësministrave në 13 vjetët e fundit. Kështu po vlerëson...
Kronika12 Shtator 2020
Nga shoqëria Civile thonë se pasuria e sekuestruara apo konfiskuar, nuk po menaxhohet mirë. Janë vetura, që shteti ua ka sekuestruar atyre që dyshohet se i kanë fituar jashtëligjshëm. Në deponë që e menaxhon Agjencia...
Bota/Rajoni12 Shtator 2020
Detaje të tjera shokuese nga historia e përdhunimit të 13 vjeçares nga fshati Vërdovë i Pogradecit. 46 vjeçari I cili ishte çoban ka shfrytëzuar gjëndjen tejet të rëndë ekonomike dhe paarsiminin e prindërve për të...
Bota/Rajoni10 Shtator 2020
Suedia i ka vetëm 13 pacientë në qendra të kujdesit intensiv që po trajtohen për shkak të infeksionit të COVID-19, dhe ka një mesatare prej një vdekje në ditë gjatë dy javëve të fundit, pavarësisht...
Bota/Rajoni09 Shtator 2020
Zjarret shkatërruan kampin më të madh të migrantëve në Greqi – një objekt i mbipopulluar në ishullin Lesbos – duke lënë afro 13,000 njerëz pa strehë. Rreth 40 zjarrfikës luftuan me flakët në kampin Moria,...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.