×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Tmerri në Pogradec: E mori për ta rritur si bijë, 13 vjeçaren e përdhunoi, e rrahu dhe e mbajti mbyllur për dy muaj

  FrontOnline
  12 Shtator 2020

  Detaje të tjera shokuese nga historia e përdhunimit të 13 vjeçares nga fshati Vërdovë i Pogradecit.

  46 vjeçari I cili ishte çoban ka shfrytëzuar gjëndjen tejet të rëndë ekonomike dhe paarsiminin e prindërve për të marrë 13 vjeçaren me pretendimin se do kujdesej për të, ta ushqente, ta rriste dhe ta mbronte atë.

  I ati ishte me aftësi të kufizuara mendore ndërsa e ëma pa punë, dhe e paarsimuar. Blerim Bizgjoni e ka marrë vajzën më 30 korrik 2020, pikërisht ditën e Bajramit. Po atë ditë e ka dhunuar dhe përdhunuar vajzën.

  Prej asaj dite ai e ka mbajtur vajzën të mbyllur në shtëpi duke mos e lejuar të dilte jashtë. Familjarëve të saj u thoshte se vajza ishte mirë dhe se qëndronte në shtëpi me vajzën e tij biologjike një vit më të madhe se 13 vjecarja.

  “E ka mbajtur vajzen nen kercënim duke e mbyllur, rrahur dhe përdhunuar” informon gazetari i Ora News, Artin Halili.

  Ferri i të miturës mori fund vetëm dje kur vajza kishte arritur të dilte nga shtëpia dhe të bënte denoncimin tek polici i zonës.

   

  KEDS ‘zhduk’ rrjetin ajror nga qendra e Malishevës
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni05 Dhjetor 2023
  Ministri britanik i Mbrojtjes, Grant Shapps, thotë se vendi po shqyrton dërgimin e anijes mbështetëse ushtarake RFA Lyme Bay për të ofruar...
  Bota/Rajoni05 Dhjetor 2023
  Balla theksoi gjatë kësaj ceremonie se Departamenti për Kufirin dhe Migracionin, ka përfituar nga bashkëpunimi me agjencitë e zbatimit të ligjit të...
  Bota/Rajoni05 Dhjetor 2023
  Sekretari i Përgjithshëm i Këshillit Norvegjez të Refugjatëve, Jan Egeland tha se bombardimi i Gazës “tani renditet ndër sulmet më të këqija...
  Të tjera
  Vip05 Dhjetor 2023
  Kapiten i kësaj jave është zgjedhur Lumbardhi. Ai sot ua ka ndarë punët e shtëpisë të gjithë banorëve të tjerë duke filluar...
  Lajme05 Dhjetor 2023
  Kryetari i LDK’së, Lumir Abdixhiku, ka shkuar për ngushëllime tek familja e së ndjerës Liridona Ademaj. Abdixhiku vrasjen e saj e ka...
  Lajme05 Dhjetor 2023
  Policia e Kosovës ka njoftuar se ka arrestuar dy persona të dyshuar për dy raste grabitje dhe lëndim trupor. Siç thuhet në...
  Lajme05 Dhjetor 2023
  Policia e Kosovës ka njoftuar kandidatët për policë të rinj se “duhet të paraqiten me kohë” për mbajtjen e testit psikologjik dhe...
  Bota/Rajoni05 Dhjetor 2023
  Mesatarisht një fëmijë vritet çdo 10 minuta në Gaza, tha një përfaqësues i Organizatës Botërore të Shëndetësisë (OBSH), duke e quajtur situatën...
  Vip05 Dhjetor 2023
  Kaderi ka biseduar me Blerandon për banorët. Blerando e ka pyetur Kaderin se “kush mendon se do të dali të premten?”. Sipas...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.