×
Etiketë: rrjetin
Bota/Rajoni21 Shtator 2020
Mediat greke kanë bërë publike pamje nga cikloni që ka pushtuar shtetin fqinj, Greqinë. Video nga cikloni i frikshëm janë bërë virale në rrjet, ku shihet se shiu dhe valët e mëdha kanë goditur frikshëm...
Ekonomi28 Gusht 2020
Klubi i Prodhuesve sot nënshkroi një memorandum bashkëpunimi me Rrjetin Evropian të Ndërmarrjeve, i përfaqësuar nga Shoqata për Teknologji të Informacionit dhe të Komunikimit të Kosovës – STIKK, për zhvillimin dhe implementimin e disa projekteve...
Auto03 Gusht 2020
Sipas disa informatave të reja, Google mund të sjellë dy telefona inteligjentë Pixel të aftë për rrjetin 5G në vjeshtë. Ndërsa Pixel 4a më në fund duhet të shohë dritën e ditës sot, një informacion...
Lajme28 Korrik 2020
Që nga 13 marsi kur është paraqitur rasti i parë me COVID-19 në vend e deri më sot janë infektuar me koronavirus 756 profesionistë shëndetësore. Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike në vend (IKSHPK), ka bërë...
Bota/Rajoni21 Korrik 2020
Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, është duke zhvilluar vizitë zyrtare në Britaninë e Madhe, ku është takuar me kryeministrin Boris Johnson. “Vizitë konstruktive me Boris Johnson-in sot”, shkroi kryediplomati amerikan në Tëitter. “Marrëdhëniet e...
Lajme15 Korrik 2020
Mbi 1500 banorë të lagjes Veternik të Prishtinës do të marrin shërbime shumë më kualitative të energjisë elektrike. Aty, tashmë pjesa më e madhe e rrjetit 50 vjeçar është modernizuar. Dhjetëra shtylla të reja betoni...
Auto10 Korrik 2020
Mbi 100 milion përdorues aktivë mbështeten në Viber, Voice over IP dhe aplikacionin e mesazheve të menjëhershme për pajisjet mobile. Është një aplikacion ku përdoruesit e tij mund të shkëmbejnë media audio dhe video, si...
Ekonomi07 Korrik 2020
Ministrja e Financave, Hykmete Bajrami, ka pritur në takim përfaqësuesit e Rrjetit të Shitësve me Pakicë të kryesuar nga drejtoresha Yllka Metaj Shaqiri me bashkëpunëtorë. Temë e diskutimit ishin vështirësitë e sektorit privat në Kosovë...
Ekonomi17 Qershor 2020
Arsyeja: Punime të domosdoshme për sigurinë e sistemit. Prishtinë 1. TS 35/10kV Koliq do të ndërprehet: Dalja 10KV Hjakobille (Kodi: 14016004) prej orës 10:00 deri në ora 14:00. Vendet: Keqekollë, Prapashticë, Hajkobillë, Dabishevc dhe Mutivodë....
Bota/Rajoni14 Qershor 2020
Rrjetet sociale janë kthyer në një burim të ardhurash për shumë njerëz në të gjithë botën. Blogerë të ndryshëm grumbullojnë shifra kolosale nga ekspozimi i jetës së tyre në Instagram. Jack Morris 29 vjeç nga...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.