×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Nga të varfër, në vilë miliona euro/ Çifti që ka pushtuar rrjetin tregon sekretin e pasurisë (FOTO)

  FrontOnline
  14 Qershor 2020

  Rrjetet sociale janë kthyer në një burim të ardhurash për shumë njerëz në të gjithë botën. Blogerë të ndryshëm grumbullojnë shifra kolosale nga ekspozimi i jetës së tyre në Instagram.

  Jack Morris 29 vjeç nga Britania e Madhe dhe partnerja e tij australiane Lauren Bullen, 27 vjeçe,e cila ka pothuajse pesë milionë ndjekës në Instagram, përmes të ardhurave të gjeneruar nga ky rrjet kanë blerë një vilë super luksoze. Teksa po bisedonin me ndjekësit e tyre në rrjete sociale, çifti zbuloi se për të blerë dhe mobiluar vilën, kanë shpenzuar deri më tani 1.2 milionë euro.

  “Ne nuk kemi prindër të pasur. Vijmë nga familje me të ardhura mujore normale. Ne kemi fituar para vetëm përmes rrjeteve sociale. Ne bashkuam të ardhurat tona dhe blemë këtë shtëpi. Vërtetë mahnitëse apo jo”,u shpreh Jack.

  Për më shumë ju ftojmë të ndiqni fotografitë e mëposhtme.

  KESCO u certifikua me tri ISO Standarde
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni27 Shkurt 2024
  Presidenti amerikan Joseph Biden tha se Izraeli do të ishte gati për një armëpushim në Gaza gjatë muajit të shenjtë të Ramazanit...
  Bota/Rajoni27 Shkurt 2024
  Eurodeputeti gjerman, Reinhard Bütikofer, ka reaguar ndaj presidentit të Serbisë, Aleksandër Vuçiq i cili në një intervistë tha se Tajvani është Kinë....
  Bota/Rajoni26 Shkurt 2024
  Ish-ministri gjerman për Evropën. Michael Roth, ka thënë se po hidhet në krahët e regjimit kinez. Roth deklaroi se Vuçiq është zgjatje...
  Të tjera
  Lajme27 Shkurt 2024
  Sot parashihet të mbajë mot kryesisht me diell në pjesën e parë të ditës, ndërsa pasdite pritet shtim i vranësirave. Në jug...
  Bota/Rajoni26 Shkurt 2024
  Ish-ministri gjerman për Evropën. Michael Roth, ka thënë se po hidhet në krahët e regjimit kinez. Roth deklaroi se Vuçiq është zgjatje...
  Lajme26 Shkurt 2024
  Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani përmes një telefonate ia ka uruar ditëlindjen e 70’të presidentit të Turqisë, Recep Taip Erdogan. Osmani ka...
  Bota/Rajoni26 Shkurt 2024
  Ishulli i Mauritius në Oqeanin Indian i ka dhënë leje një anijeje lundrimi norvegjeze të ankorohet në kryeqytetin Port Louis, pasi thotë...
  Lajme26 Shkurt 2024
  Zëvendëskryeministrja dhe Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës e Republikës së Kosovës, Donika Gërvalla është takuar me ambasadorin amerikan, Jeff Hovenier....
  Bota/Rajoni26 Shkurt 2024
  Presidenti i Shqipërisë, Bajram Begaj ka reaguar në lidhje me vendimin për Suedinë në NATO, duke i uruar mirëseardhje. Ai përmes një...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.