×
Etiketë: foto
Lajme30 Shtator 2020
Pasditen e sotme në autostradën Tiranë-Durrës ka ndodhur një aksident i trefishtë. Në incident janë përfshirë një automjet, fuoristradë dhe një furgon. Ato janë përplasur me njëra – tjetrën duke bllokuar rrugën për të shkaktuar edhe...
Bota/Rajoni23 Shtator 2020
Presidenti serb Aleksandar Vuçiq ka pritur mbrëmë në një darkë në Beograd delegacion amerikan dhe shkëmbeu dhurata me emisarin special të Shtëpisë së Bardhë, Richard Grenell dhe Drejtorin Ekzekutiv të Korporatës Ndërkombëtare të Financave dhe...
Lajme21 Shtator 2020
Ende pa kaluar një ditë në postin e Kordinatorit Nacional të Kosovës për Siguri Kibernetike, Zafir Berishës ia kanë thyer llogarinë e tij në Facebook, shkruan Front Online. Personi që e ka bërë veprimin, në...
Lajme19 Shtator 2020
Njësia Speciale e Policisë së Kosovës mbrëmë ka zhvilluar një operacion të madh në Karaçevë të Kamenicës. Përveç arrestimeve që janë bërë, atje ka filluar edhe rrënimi i kazinove, raporton Front Online. Lexuesit e Front...
Kronika19 Shtator 2020
Mega-aksioni policor që u zhvillua mbrëmë solli në pranga 11 zyrtarë të Policisë së Kosovës, në mesin e tyre 3 nga komuniteti serb dhe 8 nga ai shqiptar. Mirëpo, fatin e tyre nuk e kishte...
Lajme18 Shtator 2020
Para pak orësh ka nisur një aksion i madh arrestimesh në shumë pjesë të vendit. Vetëm në Karaçevë janë arrestuar mbi 17 policë për lojëra ilegale te fatit, kontrabandim, trafikim me qenie njerëzore etj. Burime...
Lajme18 Shtator 2020
Deputetja Mimoza Kusari ka publikuar sot disa fotografi të Komunës së Gjakovës, ku thotë se nga komuna janë prerë drunjtë 50 vjecar për të ndërtuar rrugë për makina. “Kështu u zgjua sot Gjakova. Drunjët 40...
Bota/Rajoni16 Shtator 2020
Gjatë paradites së sotme,  zv/ ambasadori i Gjermanisë në Tiranë Z. Jannis von Oy i ka dhuruar një pajisje bashkëkohore moderne që merret me ekzaminimin e dokumentave të udhëtimit, drejtorit të departamentit për kufirin dhe...
Lajme15 Shtator 2020
Kryetari i Organizatës së Veteranëve të Luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Hysni Gucati, ka njoftuar se janë duke u vezhguar ngado që po shkojnë, pas publikimit të dosjeve të Gjykatës Speciale që iu erdhën...
Bota/Rajoni15 Shtator 2020
Një 27-vjeçare, Sabrina Zalazar, ka ndërruar jetë një ditë më parë në Buenos Aires, Argjentinë. Në lidhje me këtë ngjarje të trishtë po merret në pyetke i dashuri i saj, Renzo Pancera. “Daily Star” shkruan...
Bota/Rajoni14 Shtator 2020
Prindërit e dy binjakëve të lindur me COVID-19, kanë treguar të gjithë frikën që kanë përjetuar në ato kohë. Sarah Curtis, 32-vjeçe dhe bashkëshorti i saj Aron, nga Cumbria e Britanisë së Madhe, janë shprehur...
Kronika12 Shtator 2020
Një rast i paprecedent ka ndodhur në Mitrovicë në këtë kohë pandemie, pasi që një diskotekë e qytetit ka organizuar muzikë “live” me Aida Docin. Veriu.info mëson se aksionit i ka prirë Drejtori i Drejtorisë...
Kronika12 Shtator 2020
Një vet aksident ka ndodhur në këto momente në kryqëzimin që lidh rrugët “Agim Ramadani” dhe “Xheladin Rekaliu”, në Prishtinë. Sipas dëshmitarëve, nuk ka të lënduar. Ndërkohë, vërehen dëme në veturë, si dhe prishja e...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.