Bota/Rajoni

“I theu krahun dhe vrau foshnjën e saj”, boksieri dhunon për vdekje të dashurën shtatzënë (FOTO)

“I theu krahun dhe vrau foshnjën e saj”, boksieri dhunon për vdekje të dashurën shtatzënë (FOTO)
16:56 | 15 Shtator 2020

Një 27-vjeçare, Sabrina Zalazar, ka ndërruar jetë një ditë më parë në Buenos Aires, Argjentinë. Në lidhje me këtë ngjarje të trishtë po merret në pyetke i dashuri i saj, Renzo Pancera.

“Daily Star” shkruan se e reja humbi jetën menjëherë pasi u dërgua në spital me një krah të thyer dhe hemorragji.

“I theu krahun dhe vrau foshnjën e saj”, boksieri dhunon

Ndërkohë 25-vjeçari u arrestua në shtëpinë e Sabrina Zalazar, ku edhe mendohet se dhunoi. Sipas mediave të huaja, boksieri akuzohet për vrasje të rëndë, dhunë ndaj një femre dhe shkaktimin e një aborti.

“I theu krahun dhe vrau foshnjën e saj”, boksieri dhunon

Madje thuhet se 27-vjeçarja e kishte denoncuar dy herë në polici të dashurin e saj për abuzimin në familje, në tetor 2019 dhe në shkurt të këtij viti. 27-vjeçarja ishte nënë e dy fëmijëve dhe ishte 5-muajshe shtatzënë.

Të dy fëmijët e Zalazar vijnë nga marrëdhënie të ndryshme dhe tani po qëndrojnë me baballarët e tyre përkatës.

“I theu krahun dhe vrau foshnjën e saj”, boksieri dhunon

“Renzo Pancera, ai e vrau atë, i mori jetën sikur nuk kishte asnjë vlerë dhe i mori nënën dy fëmijëve”, tha një anëtar i familjes së viktimës.

“E rrahu derisa mbeti pa ndjenja, i theu krahun dhe vrau foshnjën e saj. Miki nuk mund t’i rezistonte dhimbjeve dhe na la. Duam drejtësi që kjo të mos mbetet pa u ndëshkuar”, shtoi ai.

Kush ështe kosovari THE VICTOR që synon tregun e jashtëm? (video)

Të tjera