×
Etiketë: twitter
Lajme16 Shtator 2020
Dy javë pasi që kundërshtoi haptas ish-ministrin e jashtëm Petrit Selimi në cicërrimat e tij për investimet amerikane në gazpërçues dhe liberalizim të vizave amerikane, Përfaqësuesi special i Presidentit Trump dhe ish drejtori i Inteligjencës...
Lajme14 Gusht 2020
I dërguari i posaçëm i Presidentit amerikan për bisedimet Kosovë-Serbi, Richard Grenell tha se udhëheqësit e dy vendeve do të takohen në Shtëpinë e Bardhë për bisedime më 2 shtator. Ambasadori Grenell e bëri njoftimin...
Lajme28 Korrik 2020
Që nga 13 marsi kur është paraqitur rasti i parë me COVID-19 në vend e deri më sot janë infektuar me koronavirus 756 profesionistë shëndetësore. Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike në vend (IKSHPK), ka bërë...
Auto17 Korrik 2020
Hakerat kanë hyrë në sistemin e brendshëm të Twitter-it. Pronarët e Twitter nuk janë akoma të pasigurt se sa llogari u rrezikuan në mbrëmjen e së mërkurës. Ekipi mbështetës i kompanisë tha të enjten në...
Bota/Rajoni17 Korrik 2020
Kandidati për president të Shteteve të Bashkuara, Joe Biden, miliarderët Elon Musk, Jeff Bezos dhe Bill Gates janë në mesin e shumë figurave të shquara amerikane, që hakerët ua kanë sulmuar llogaritë në Twitter, këtë...
Bota/Rajoni16 Korrik 2020
Hakerë të paidentifikuar kanë sulmuar llogaritë në Twitter të shumë politikanëve, të famshmëve dhe kompanive të mëdha në kuadër të një mashtrimi lidhur me Bitkoinin. Pre e sulmeve ishin ish-presidenti amerikan, Barack Obama, kandidati presidencial...
Infografika15 Korrik 2020
Auto04 Korrik 2020
Facebook, YouTube, Twitter, për herë të parë do t’i nënshtrohen rregullave të BE-së për transmetimin e gjuhës së urrejtjes dhe përmbajtjes së dëmshme nën udhëzimet e Komisionit Evropian të njoftuar të enjten. Ndryshimet në Direktivën...
Bota/Rajoni27 Qershor 2020
Bën thirrje që homoseksualët kudo në botë të vriten. E krahas kësaj edhe që, personat që kanë të njëjtin orientim seksual, të digjen në zjarr. E këto thirrje të Vëllazërisë Myslimane nuk kaluan pa u...
Auto27 Qershor 2020
Gjiganti i rrjeteve sociale Facebook do të kalojë në “sitë” të gjitha postimet nga politikanë të cilat thyejnë rregullat etike duke i klasifikuar sipas vlerës lajmore. Pra do të lejojë vetëm postime të cilat kanë...
Auto25 Qershor 2020
Koleksioni i dokumenteve 269 GB postuar 24 vjet, nga 1996 deri në 2020. Twitter ka ndaluar një grup që po rridhnin vite të regjistruara nga departamentet e policisë, transmeton lajmi.net. Grupi, i quajtur mohimi i...
Auto18 Qershor 2020
Në total, përdoruesit mund të ngarkonin regjistrimet zanore për më pak se një orë, të ndara në postime 140 sekondash. Twitter është duke shtuar funksionim të ri në aplikacionin e tij iPhone, kështu që përdoruesit...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.