×
 • Auto
 • Auto

  Twitter nuk është i sigurt se sa llogari janë hakuar

  FrontOnline
  17 Korrik 2020

  Hakerat kanë hyrë në sistemin e brendshëm të Twitter-it.

  Pronarët e Twitter nuk janë akoma të pasigurt se sa llogari u rrezikuan në mbrëmjen e së mërkurës.

  Ekipi mbështetës i kompanisë tha të enjten në mbrëmje: “Nëse llogaria juaj ishte e kyçur, kjo nuk do të thotë se kemi prova që llogaria ishte e komprometuar ose e arritshme”.

  “Deri më tani, ne besojmë se vetëm një pjesë e vogël e këtyre llogarive të mbyllura ishin të komprometuar, por ende po hetojnë dhe do t’i informojnë ata që u prekën”.

  Ajo tha që për ata me llogari që janë akoma të kyçura, ata duhet të jenë në gjendje të rivendosin fjalëkalimin e tyre tani.

  Hakerët ishin në gjendje të hynin në sistemet e brendshme të Twitter-it për të rrëmbyer disa llogari të profilit të lartë, siç janë ato që i përkasin ish-presidentit amerikan Barack Obama, miliarderi Elon Musk, kandidati për president i SHBA Joe Biden dhe ylli i realitetit TV Kim Kardashian.

  Si t’i përdorni radiatorët e ngrohjes që të kurseni deri në 25% të faturës së rrymës
  Nga Rubrika
  Auto14 Prill 2024
  Një robotaksi autonome Waymo është filmuar duke udhëtuar nëpër një kantier ndërtimi në SHBA. Robotaksi lëvizte ngadalë, ndërsa ndërtimi u ndal për...
  Auto13 Prill 2024
  Ministri i industrisë i Italisë, Adolfo Urso, ka kritikuar Stellantis për prodhimin e automjetit të parë plotësisht elektrik Alfa Romeo jashtë vendit,...
  Auto13 Prill 2024
  Mercedes mund të ketë anuluar modelin e çuditshëm sedan Maybach, por me sa duket po punon në një tjetër automjet të veçantë...
  Të tjera
  Ekonomi15 Prill 2024
  Një delegacion i Bankës Qendrore të Kosovës, i kryesuar nga guvernatori Ahmet Ismaili, po merr pjesë në takimet pranverore të Fondit Monetar...
  Kronika15 Prill 2024
  Rryma dyshohet se ka shkaktuar zjarin në një depo të frutave në Podujevë. Kështu kanë deklaruar para policisë, dëshmitarët. “Raportohet se një...
  Lajme15 Prill 2024
  Sot përfundon afati për aplikim për akreditimin e vëzhguesve të subjekteve politike të kryetarëve aktual, OJQ-ve vendore/ndërkombëtare dhe mediave. Këtë e konfirmoi...
  Kronika15 Prill 2024
  Është arrestuar një burrë në Gjakovë, pasi i njëjti dyshohet se e ka ndjekur një grua deri tek banesa e saj, duke...
  Kronika15 Prill 2024
  Dy mjete të dyshimta janë gjetur në Prishtinë. Rastin në polici e ka lajmëruar një burrë i cili fillimisht ka thënë se...
  Kronika15 Prill 2024
  Pesë persona janë arrestuar pas një përleshje ndërmjet vete për shkak të një mosmarrëveshje në komunikacion. Policia bën të ditur se ngjarja...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.