Bota/Rajoni

Bëri thirrje për dënimin e Vëllazërisë Myslimane, Twitteri fillon hetimin ndaj Grenell

Bëri thirrje për dënimin e Vëllazërisë Myslimane, Twitteri fillon hetimin ndaj Grenell
20:59 | 27 Qershor 2020

Bën thirrje që homoseksualët kudo në botë të vriten. E krahas kësaj edhe që, personat që kanë të njëjtin orientim seksual, të digjen në zjarr.

E këto thirrje të Vëllazërisë Myslimane nuk kaluan pa u dëgjuar.

Bile ato arritën deri te emisari special për dialogun Kosovë – Serbi, Richard Grenell, i cili reagoi duke kërkuar dënimin e anëtarëve të këtij grupi.

E një kërkese e tillë e tij po hetohet.

Atë e kanë iniciuar drejtuesit e Twitterit, platforme kjo ku ai e bëri publike thirrjen e tij.

Por për këtë hetim që ka nisur ndaj tij, njërit prej njerëzve me të afërt të Donald Trumpit, nuk është se po i bën fortë.

“Një nga arsyet që unë u bashkova @parler_app ishte sepse kur unë bëj thirrje për dënimin e Vëllazërisë Myslimane në Tëitter për të thënë që njerëzit gay duhet të vriten / vihen në zjarr, @Cicëroj fillon një hetim për mua për shkakun e vëllezërve muslimanë. Nuk frikësohem!”, ka shkruar Grenell.

Kush janë parakushtet efektivitetit dhe efiçiencës?

Të tjera