×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Bëri thirrje për dënimin e Vëllazërisë Myslimane, Twitteri fillon hetimin ndaj Grenell

  FrontOnline
  27 Qershor 2020

  Bën thirrje që homoseksualët kudo në botë të vriten. E krahas kësaj edhe që, personat që kanë të njëjtin orientim seksual, të digjen në zjarr.

  E këto thirrje të Vëllazërisë Myslimane nuk kaluan pa u dëgjuar.

  Bile ato arritën deri te emisari special për dialogun Kosovë – Serbi, Richard Grenell, i cili reagoi duke kërkuar dënimin e anëtarëve të këtij grupi.

  E një kërkese e tillë e tij po hetohet.

  Atë e kanë iniciuar drejtuesit e Twitterit, platforme kjo ku ai e bëri publike thirrjen e tij.

  Por për këtë hetim që ka nisur ndaj tij, njërit prej njerëzve me të afërt të Donald Trumpit, nuk është se po i bën fortë.

  “Një nga arsyet që unë u bashkova @parler_app ishte sepse kur unë bëj thirrje për dënimin e Vëllazërisë Myslimane në Tëitter për të thënë që njerëzit gay duhet të vriten / vihen në zjarr, @Cicëroj fillon një hetim për mua për shkakun e vëllezërve muslimanë. Nuk frikësohem!”, ka shkruar Grenell.

  Avokati i Popullit Naim Qelaj dhe përfaqësueset e UN Women Kosovo vizitë në KEDS
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni22 Qershor 2024
  Blegtoria po shuhet. Vetëm vitin e fundit, numri i gjedhëve është pakësuar me 35 mijë. Nga 298 mijë lopë apo mëshqerra, të...
  Bota/Rajoni22 Qershor 2024
  Autoritetet greke kanë arrestuar 13 persona pasi fishekzjarret e nisura nga një jaht ndezën një zjarr në pyll në një ishull pranë...
  Bota/Rajoni22 Qershor 2024
  Holanda po investon më shumë se 420 milionë dollarë për të prodhuar automjete luftarake të dizajnuara nga Suedia për Ukrainën. Sipas portalit...
  Të tjera
  Vip22 Qershor 2024
  Modelja tejet e dashur nga publiku, Adrola Dushi, e ftur në një emission televiziv tregon se që e vogël e ka ndihmuar...
  Lajme22 Qershor 2024
  Ish-drejtori i Policisë së Kosovës, Sheremet Ahmeti, për FrontOnline, thotë se Sigurimi Shëndetësor për Policinë e Kosovës, ka qenë nevojë e përhershme,...
  Sport22 Qershor 2024
  Ish futbollisti i njohur gjerman, Mario Basler, ka thënë fjalë të mëdha për Granit Xhakën para ndeshjes mes Zvicrës dhe Gjermanisë. Basler...
  Sport22 Qershor 2024
  Pas fitores mbresëlënëse 3:0 ndaj Turqisë në Dortmund, trajneri i Portugalisë, Roberto Martínez, shprehu kënaqësinë e tij për paraqitjen e skuadrës dhe...
  Sport22 Qershor 2024
  Cristiano Ronaldo ka thyer një rekord historik në Euro 2024 teksa me asistimin e bërë në golin e tretë të Portugalisë ndaj...
  Lajme22 Qershor 2024
  Gjenerali amerikan në pension, Wesley Clark, nesër do të qëndrojë në Kosovë ku do shkojë në takim në selinë e LDK-së ku...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.