×
Etiketë: thirrje
Bota/Rajoni28 Shtator 2020
Presidenti i Turqisë, Rexhep Erdogan, të dielën i bëri thirrje popullit armen që ta marrë të ardhmen e vet në dorë duke dalë kundër, siç tha ai, udhëheqësisë që po i çon në katastrofë, pas...
Bota/Rajoni28 Shtator 2020
Sekretari i Përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara, Antonio Guterres, u bëri thirrje të dielën Azerbajxhanit dhe Armenisë që menjëherë t’i ndërpresin përleshjet në rajonin Nagorno-Karabak. Duke i dënuar përdorimin e forcës dhe vrasjen e civilëve,...
Sport27 Shtator 2020
Federata e Futbollit të Kosovës u ka bërë thirrje të gjitha klubeve që të respektojnë me përpikëri rregullat anti Covid-19 sepse në të kundërtën mund të marrin vendim për pezullimin e garave, përcjellë KosovaPress. FFK...
Lajme25 Shtator 2020
Grupi Parlamentar i AAK’së, ka reaguar pas arrestimit të kryetarit të OVL-UÇK’së Hysni Gucati nga policia e EULEX’it sot në zyrat e veteranëve. GP i AAK’së ka thënë se operacionet si ky i soti janë...
Lajme25 Shtator 2020
Kryetari i Organizatës së Veteraneve të Luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Hysni Gucati, sot është arrestuar nga Policia e EULEX-it. Deputetja e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Teuta Haxhiu, ka thënë se është...
Lajme19 Shtator 2020
Ministria e Arsimit dhe Shkencës (MASh), iu bëjnë thirrje menaxhmentit të shkollave, mësimdhënësve, nxënësve, prindërve dhe kujdestarëve ligjorë për kujdes të shtuar në shkolla, në oborret e shkollave dhe në afërsi të tyre, në mënyrë...
Lajme18 Shtator 2020
Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e AAK-së, Arbër Tolaj i ka bërë thirrje publike ministrit të Bujqësisë, Besian Mustafa që me seriozitet t’a trajtoj problemin jetik që e kanë vreshtarët e Rahovecit me...
Lajme17 Shtator 2020
Përmes një postimi në facebook, ministri i shëndetësisë, Armend Zemaj tha se asgjë nuk duhet t’i lihet rastit në luftën kundër Covid 19. Ai ishte në Podujevë ku vizitoi një shkollë e ai tha se...
Bota/Rajoni17 Shtator 2020
Parlamenti Evropian të enjten u bëri thirrje vendeve anëtare të Bashkimit Evropian që të vendosin embargo armësh ndaj Arabisë Saudite shkaku i vrasjes së gazetarit Jamal Khashoggi dhe luftës në Jemen. Në raportin për eksportimin...
Lajme15 Shtator 2020
Një grup i disa qytetarëve në Ferizaj, ka bërë thirrje të gjenden dy truall ari tokë në periferi të qytetit për ndërtimin e një shtëpie të një nëne me dy jetimë. Këtë kërkesë e ka...
Bota/Rajoni13 Shtator 2020
Në Qendër të Shkupit gjatë ditës së sotme, para ndeshjes në mes Vardarit dhe Shkupit, sërish janë dëgjuar thirrjet raciste ndaj shqiptarëve. Turma brohoret thirrjen raciste tashmë të njohur ‘shqiptari i mirë është vetëm shqiptari...
Bota/Rajoni13 Shtator 2020
Dr Anthony Fauci, eksperti kryesor i sëmundjeve infektive në SHBA, u bëri thirrje amerikanëve që të bëhen gati për atë që do të pasojë gjatë muajve të vjeshtës dhe dimrit. “Mos nënvlerësoni kurrë, kurrë potencialin...
Lajme12 Shtator 2020
Mikrobiologu Lul Raka ka thënë se masat për parandalimin e përhapjes së COVID-19 duhet të respektohen në përpikëri. Shkollat do të hapen këtë të hënë. Mirëpo ka gjasë që jo të gjithë nxënësit do të...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.