[wp-story]

Lajme

Zemaj thirrje për prindërit: Mos u grumbulloni në oborret e shkollave

Zemaj thirrje për prindërit: Mos u grumbulloni në oborret e shkollave
16:25 | 17 Shtator 2020

Përmes një postimi në facebook, ministri i shëndetësisë, Armend Zemaj tha se asgjë nuk duhet t’i lihet rastit në luftën kundër Covid 19.

Ai ishte në Podujevë ku vizitoi një shkollë e ai tha se aty pa respektim të masave anti Covid.Zemaj u bëri thirrje prindërve që mos të grumbullohen në oborret e shkollave.

Ky është postimi i tij i plotë:

Asgjë nuk do t’i lihet rastit në luftën kundër Covid-19!Në aktivitete të ndara, bashkë me nënkryetarin e Komunës së Podujevës, z. Nexhmi Rudarin dhe deputetët, vizituam Shkollën “Afrimi e Fahriu” në Lluzhan, ku pamë respektimin e masave anti Covid, në hapësirat shkollore. Masat e ndërmarra, ishin në nivelin e duhur.

Prindër të dashur, grumbullimet tuaja gjatë përcjelljes së nxënësve në oborr të shkollave, janë panevojshme. Gjatë sjelljes dhe marrjes së fëmijëve nga shkolla, ju lutem mos u grumbulloni sepse nuk e ndihmoni fëmijën tuaj as nxënësit tjerë. Përkundrazi.Gjatë vizitës në AMF, në Lluzhan të Podujevës, e falënderova personelin mjekësor për përkushtimin e pa ndërprerë gjatë 24 orëve në shërbim të qytetarëve.Të gjithë së bashku mund t’ia dalim!Vendose maskën!
Mbaje higjienën!
Ruaje distancën!

“Graniti” hap showroom-in e dytë në Prishtinë (VIDEO)

Të tjera