×
 • Auto
 • Auto

  Twitter shton përdorimin e zërit nëpër tweeta

  FrontOnline
  18 Qershor 2020

  Në total, përdoruesit mund të ngarkonin regjistrimet zanore për më pak se një orë, të ndara në postime 140 sekondash.

  Twitter është duke shtuar funksionim të ri në aplikacionin e tij iPhone, kështu që përdoruesit tani mund të bëjnë tweet me zërin e tyre.

  Prekja e butonit për të hartuar një tweet tani do të tregojë një buton të ri me një ikonë të gjatësisë së valës. Duke e prekur atë shfaqni një buton rekord, i cili do të kapë 140 sekonda audio.

  Është e mundur të regjistroheni për më gjatë.

  Mesazhet më të gjata se kaq do të fillohen automatikisht, deri në 25 tweet. Kjo u jep njerëzve gjithsej 3.500 sekonda, ose vetëm nën një orë, të përmbajtjes së zërit për ta ngarkuar.

  Shënimi juaj zanor do të shoqërohet me foton e profilit tuaj në afatin kohor, por kjo nuk do të azhurnohet nëse ndryshoni imazhin tuaj.

  Aktualisht është e paqartë se si do të moderohen këto tweeta nga Twitter, në një kohë kur kompania është nën presion nga qeveria amerikane për veprimet e saj në lidhje me llogarinë e Donald Trump.

  Artmotion dhe DigitAlb arrijnë marrëveshje të re bashkëpunimi pesëvjeçar
  Nga Rubrika
  Auto13 Prill 2024
  Ministri i industrisë i Italisë, Adolfo Urso, ka kritikuar Stellantis për prodhimin e automjetit të parë plotësisht elektrik Alfa Romeo jashtë vendit,...
  Auto13 Prill 2024
  Mercedes mund të ketë anuluar modelin e çuditshëm sedan Maybach, por me sa duket po punon në një tjetër automjet të veçantë...
  Auto11 Prill 2024
  Alfa Romeo ka prezantuar SUV-in më të vogël në gamën e vet, nga i cili pritet të jetë “bestselleri” më i ri...
  Të tjera
  Lajme13 Prill 2024
  Mediat izraelite kanë njoftuar se Irani ka nisur dronë drejt Izraelit. Kjo është konfirmuar nga zëdhënësi i Forcave Mbrojtëse të Izraelit, Daniel...
  Bota/Rajoni13 Prill 2024
  Autoriteti Rregullator i Aviacionit Civil Jordanez ka njoftuar të shtunën se hapësira ajrore e vendit do të mbyllet përkohësisht për të gjithë...
  Lajme13 Prill 2024
  Në organizimin e aktivisteve të shoqërisë civile nga Ferizaj së bashku me përfaqësues nga Komuna e Ferizajt, Policia e Kosovës, përfaqësues nga...
  Lajme13 Prill 2024
  Me qëllim të marrjes së propozimeve vërejtjeve dhe rekomandimeve, Komisioni parlamentar për media, mbajti në Pejë dëgjim publik për projektligjin për KPM-në....
  Lajme13 Prill 2024
  Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu, ka reaguar perseri pas vrasjes së Erona Coklit, 21-vjeçares, nga ish-bashkëshorti i saj në Ferizaj dje, në...
  Lajme13 Prill 2024
  I dërguari i Bashkimit Evropian për Ballkanin Perëndimor, Miroslav Lajçak, ka marrë pjesë në Forumin e Delfit në Greqi. Ai aty ka...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.