×
Etiketë: zyrtar
Lajme30 Shtator 2020
Drejtoria për Hetimin e Krimeve Ekonomike dhe Korrupsionit (DHKEK), Njësiti Rajonal për Hetimin e Krimeve Ekonomike dhe Korrupsionit – Prishtinë (NJRHKEK), më 29.09.2020 ka pranuar palën ankuese i cili ka deklaruar se është pronar i...
Lajme16 Shtator 2020
Është nënshkruar një marrëveshje bashkëpunimi në mes të Kuvendit të Kosovës dhe Ministrisë së Mbrojtjes. Kryetarja e Kuvendit Vjosa Osmani ka nënshkruar marrëveshje me ministrinë e Mbrotjes, Anton Quni, duke bërë të ditur se Kuvendi...
Kronika09 Shtator 2020
Tre persona janë arrestuar pasi kanë sulmuar pylltarin dhe një zyrtar policorë. Sipas raportit të Policisë së Kosovës, ngjarja ka ndodhur të martën rreth orës 12:30 në fshatin Shalë, në Lipjan. Siç thuhet në raport,...
Kronika07 Shtator 2020
Janë arrestuar tre persona dje në Mitrovicë, pasi të njëjtit kanë sulmuar, fyer e kërcënuar personin zyrtar. Njëri prej të dyshuarve është arrestuar, ndërsa dy të tjerë janë shoqëruar në stacionin policor, njofton raporti 24...
Lajme06 Shtator 2020
Ka vdekur një zyrtar i Komunës së Mitrovicës. Bëhet fjalë për Nasuf Kurtin, shkruan Gazeta Sinjali. I ndjeri kishte kohë që ishte pensionuar mirëpo ishte ftuar nga Komuna e Mitrovicës për ndihmë, pasi njohuritë e...
Kronika03 Shtator 2020
Gjatë ditës së djeshme një person ka kanosur një zyrtar policor në Prishtinë, transmeton Front Online. Policia e Kosovës ka bërë të ditur se ndaj të dyshuarit është iniciuar rast, pasi i njëjti gjatë intervistimit...
Bota/Rajoni27 Gusht 2020
Policia e Kosovës ka arrestuar një shtetas kosovar për keqpërdorim të pozitës apo autoritetit zyrtar, si dhe falsifikim të dokumentit zyrtar. M.B., zyrtar i administratës komunale, tash në pension, sipas policisë, i ka mundësuar një...
Lajme27 Gusht 2020
Kryeministri Avdullah Hoti ia ka kërkuar nga një përfaqësues për delegacion në Uashington opozitarëve. Lëvizja Vetëvendosje menjëherë e ka refuzuar, ndërsa Memli Krasniqi i PDK’së thotë se partia e tij i kthen përgjigje sot kryeministrit....
Lajme20 Gusht 2020
60-vjeçari që sot në mëngjes humbi betejën me koronavirus, është Adnan Gashi, zyrtar i lartë në kompaninë “Birra Peja”. Gashi ishte infektuar nga COVID-19 ditë më parë, dhe po trajtohej intensivisht në Klinikën Infektive në...
Kronika17 Gusht 2020
Gjykata Themelore në Pejë  ka caktuar masën e arrestit shtëpiak ndaj të pandehurve A.R dhe B.GJ, për shkak të dyshimit se kanë sulmuar zyrtarët policor. Në njoftimin për media thuhet se më 13.08.2020, rreth orës...
Lajme14 Gusht 2020
Profesori i Filozofisë Politike, Blerim Latifi, ka folur për garën e hapur tashmë për president të ardhshëm të Kosovës. Gjatë një debati në emisionin “Pressing”, në televizionin T7, Latifi ka komentuar shpalljen e kandidaturës së...
Lajme11 Gusht 2020
Ish-sekretari i Ministrisë së Shëndetësisë, Naim Bardiqi ka theksuar se zyrtarisht nuk kanë pasur dokument të dorëzuar, i cili vërteton praninë e ndonjë sëmundjeje tek i riu Agon Musliu që vdiq derisa ishte në karantinë...
Lajme11 Gusht 2020
Bordi i përkohshëm i drejtorëve të KEK-ut, kryesuar nga Hysen Fazliu me drejtorët Egzon Berisha, Petrit Ibraj dhe Fatime Grajqevci, ka mbajtur sot mbledhjen e parë zyrtare me ç’rast janë njoftuar nga ushtruesi i detyrës...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.