×
 • Lajme
 • Kronika
 • Kronika

  Lipjan: Arrestohen tre persona, sulmuan pylltarin dhe një zyrtar policor

  FrontOnline
  09 Shtator 2020

  Tre persona janë arrestuar pasi kanë sulmuar pylltarin dhe një zyrtar policorë.

  Sipas raportit të Policisë së Kosovës, ngjarja ka ndodhur të martën rreth orës 12:30 në fshatin Shalë, në Lipjan.

  Siç thuhet në raport, viktima dhe njëri nga zyrtarët policorë kanë pësuar lëndime, të cilët kanë pranuar tretman mjekësor në QKMF të Lipjani.

  “Janë arrestuar tre të dyshuari meshkuj kosovarë, pasi që të njëjtit kanë sulmuar pylltarin mashkull kosovar, prezent ka qenë edhe një njësi policore. Viktima dhe njëri nga zyrtarët policor kanë pësuar lëndime për çka kanë pranuar tretman mjekësor në QKMF, Lipjan. Pas intervistimit me vendim të prokurorit të dyshuarit janë dërguar në mbajtje”, thuhet në raport.

  Petrol Company hap pikën më të re në Orllat me super çmime për Black Friday: Diesel 1.51€ dhe Benzinë 1.38€
  Nga Rubrika
  Kronika01 Mars 2024
  Një person në Prishtinë ka raportuar se i është vjedhur vetura e cila ka qenë e parkuar. Vjedhja e veturës ka ndodhur...
  Kronika01 Mars 2024
  Një burrë është arrestuar në Prishtinë pasi që i njëjti duke mos i zbatuar urdhërat e ka sulmuar fizikisht një polic të...
  Lajme01 Mars 2024
  Me ftesë të Presidentit të Republikës së Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, ka udhëtuar për në...
  Të tjera
  Bota/Rajoni01 Mars 2024
  Njëmbëdhjetë persona janë shtruar në spital dhe rreth 130 janë evakuuar pasi një zjarr i madh shpërtheu në një ndërtesë banimi në...
  Lajme01 Mars 2024
  Sot duke filluar nga ora 09:00 do të mbahet seanca ndaj Ministrit të Brendshëm të Kosovës, Xhelal Sveçla. Ai akuzohet për hedhje...
  Vip01 Mars 2024
  Artistja e njohur shqiptare, Xhensila Myrtezaj është duke përgatitur një projekt të ri muzikor edhe pas raportimeve të shumta për ndarjen nga...
  Lajme01 Mars 2024
  Ish-ministri i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli ka deklaruar për Front Online se çështja e dinarit nuk është dashur fare të jetë...
  Bota/Rajoni01 Mars 2024
  Ndarja e fondeve për Ukrainën është thelbësore. Kështu deklaroi kreu i Pentagonit, Lloyd Austin, duke nënvizuar se nëse Ukraina humbet luftën, vendet...
  Bota/Rajoni01 Mars 2024
  Pas vrasjeve të ditës së djeshme të banorëve të Gazës nga ushtria izraelite, kur mbetën të vdekur më shumë se 100 palestinezë,...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.