×
Etiketë: policor
Lajme25 Shtator 2020
Edhe tre zyrtarë policorë të EULEX-it kanë ardhur në zyret e OVL-UÇK-së, raporton Front Online. Tashmë edhe pse është arrestuar kreu i kësaj organizate, Hysni Gucati, EULEX-i po vazhdon të bastisë edhe më tej zyret...
Lajme21 Shtator 2020
Vetëm 23 deputetë kanë marrë pjesë në votimin e rezolutës së Vetëvendosjes sot në Kuvend, pas interpelancës së ministrit të Punëve të Brendshme Agim Veliut për situatën në Karaçevë të Kamenicës. Kjo ka bërë që...
Lajme20 Shtator 2020
Në mesin e 33 personave që janë arrestuar, mbrëmë janë edhe 12 zyrtarë të Policisë së Kosovës në Karaçevë, që kryesisht shërbenin në zonën e Anamoravës, me dyshimin se keqpërdorën detyrën zyrtare. Prokuroria Themelore në...
Lajme19 Shtator 2020
Njohësit e sigurisë thonë se përfshirja e policëve në krime po ndodhë për shkak të vonesave të institucioneve Në operacionin e së premtes në Karaçevë, u arrestuan 35 persona që dyshohet që kanë shkelur Ligjin...
Lajme19 Shtator 2020
Anëtari i Kryesisë së PDK-së, Betim Gjoshi, ka hedhur kritika në drejtim të LDK-së dhe LVV-së. Gjoshi këto dy parti i quan parti kumargjinjsh, sa i përket zbatimit të ligjit, duke e lidhur me aksionin...
Kronika19 Shtator 2020
Mega-aksioni i mbrëmshëm i policisë ka kapur në befasi gjashtë zyrtarë të Policisë së Kosovës, në vendet e tyre të punës. Nga kjo shifër, katër janë të komunitetit shqiptar dhe 2 të komunitetit serb. Zyrtarët...
Lajme19 Shtator 2020
Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti ka thënë se operacioni i policisë në Karaçevë, i mbështetur edhe nga mekanizmat tjerë, është dëshmi se institucionet tona të sigurisë janë plotësisht të afta për të garantuar rend dhe...
Kronika19 Shtator 2020
Mega-aksioni policor që u zhvillua mbrëmë solli në pranga 11 zyrtarë të Policisë së Kosovës, në mesin e tyre 3 nga komuniteti serb dhe 8 nga ai shqiptar. Mirëpo, fatin e tyre nuk e kishte...
Lajme19 Shtator 2020
Zëvendëskryeministri i Kosovës nga radhët e Lidhjes Demokratike, Driton Selmanaj ka reaguar pas aksionit të sontëm të Policisë së Kosovës në fshatin Karaçevë të komunës së Kamenicës, shkruan Gazeta Sinjali. Përmes një postimi në llogarinë e...
Kronika13 Shtator 2020
Inspektorati Policor i Kosovës ka njoftuar se janë duke hetuar rast lidhur me pretendimet e ankuesit për tejkalim të autorizimeve policore gjatë përdorimit të forcës me rastin e arrestimit në sheshin “Nënë Tereza”, si dhe...
Kronika13 Shtator 2020
Policia e Kosovës të premten ka arrestuar një person pasi që i njëjti e kishte fyer verbalisht zyrtarin policor, transmeton Front Online. Sipas policisë, i dyshuari kishte qenë në ndikimin e aloolit. "Fsh. Llapushnik, Gllogoc...
Kronika09 Shtator 2020
Tre persona janë arrestuar pasi kanë sulmuar pylltarin dhe një zyrtar policorë. Sipas raportit të Policisë së Kosovës, ngjarja ka ndodhur të martën rreth orës 12:30 në fshatin Shalë, në Lipjan. Siç thuhet në raport,...
Kronika03 Shtator 2020
Gjatë ditës së djeshme një person ka kanosur një zyrtar policor në Prishtinë, transmeton Front Online. Policia e Kosovës ka bërë të ditur se ndaj të dyshuarit është iniciuar rast, pasi i njëjti gjatë intervistimit...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.