Gjuha:
×
Etiketë: sulmuan
Kronika21 Shtator 2020
Pesë raste të dhunës familjare janë raportuar dje në Policinë e Kosovës, ndërsa të gjitha ankueset janë të gjinisë femërore. Rastet e dhunës familjare kanë ndodhur në Podujevë, Prishtinë, Gllogoc, Suharekë dhe Mitrovicë e Jugut....
Bota/Rajoni14 Shtator 2020
Ish-ministrja e Arsimit në shtetin e Shqipërisë, Besa Shahini, ka dhënë dorëheqje nga posti që e ushtronte, shkruan Front Online. Pas dorëheqjes, ajo ka bërë publike disa nga arsyet që sipas saj e çuan deri...
Kronika09 Shtator 2020
Tre persona janë arrestuar pasi kanë sulmuar pylltarin dhe një zyrtar policorë. Sipas raportit të Policisë së Kosovës, ngjarja ka ndodhur të martën rreth orës 12:30 në fshatin Shalë, në Lipjan. Siç thuhet në raport,...
Lajme24 Gusht 2020
Policia e Kosovës ka arrestuar 3 persona, të cilët janë kapur duke vjedhur në një market në Prishtinë. Gjatë arrestimit të dyshuarit kanë sulmuar zyrtarët policorë dhe kanë kanosur punëtoren e lokalit. Ky rast ka...
Lajme21 Gusht 2020
Policia e Kosovës ka bërë të ditur se ka arrestuar në Fushë Kosovë tre persona të dyshuar pasi që të njëjtit kanë sulmuar dy zyrtarë policor gjatë kryerjes së detyrës zyrtare. Në raportin e policisë...
Lajme16 Gusht 2020
Të enjten mbrëma në qytetin e Ferizajt ka ndodhur një rrahje e rëndë, ku dy persona janë përfshirë në një konflikt fizik me dy policë, për shkak se ata ishin ndaluar për mos-mbajtje të maskave...
Lajme16 Gusht 2020
Ministri, Armend Zemaj ka folur në lidhje me sulmet që i janë bërë zyrtarëve policorë. Ai thotë që pengimi i tyre në detyrë dhe sulmet ndaj tyre janë akte të pa pranushme dhe si të...
Lajme15 Gusht 2020
Gjykata Themelore në Ferizaj u ka caktuar masën e paraburgimit prej një muaji për dy personat të cilët dje në Ferizaj kanë sulmuar dy pjesëtarë të Policisë së Kosovës. Të dyshuarit janë E.G dhe E.E,...
Lajme28 Korrik 2020
Deputeti i LVV’së, Gazmend Gjyshinca ka deklaruar se është sulmuar sot nga deputetët e LDK’së, Kujtim Shala e Arben Gashi. “Na u është pamundësu fjala ede në mbledhje edhe në korridor ku ka nisur sulmi,...
Lajme20 Korrik 2020
Dy persona janë sulmuar nga disa persona tjerë sot në mes të rrugës në Lagjen Ortakoll në Prizren. Në videon e publikuar nga mediat lokale dëgjohet teksa personat që po godasin me shkelma viktimat bërtasin...
Kronika17 Korrik 2020
Policia ka arrestuar 5 persona në Prizren, pasi që të njëjtin kanë sulmuar dy zyrtarë policorë gjatë kryerjes së detyrës. Gjatë ballafaqimit me të arrestuarit, policët kanë pësuar lëndime trupore. “Janë arrestuar pesë të dyshuar...
Kronika14 Korrik 2020
Dy persona në Fushë Kosovë kanë përfunduar në pranga, pasi që të njëjti janë përfshirë në konflikt me zyrtar policor. “Janë arrestuar dy të dyshuar meshkuj kosovarë, pasi që të njëjtit janë përfshirë në konflikt...
Lajme10 Korrik 2020
Deputetja e Vetëvendosjes Labinotë Demi-Murtezi i ka dalë në mbrojtje kryetares së Kuvendit Vjosa Osmani pas tensioneve që u krijuan mes saj dhe deputetit të LDK-së Xhavit Ukaj. Ajo ka deklaruar se “institucionalistët e dështuar...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.