Lajme

Arrestohen 3 hajna në Prishtinë, sulmuan zyrtarët policorë

Arrestohen 3 hajna në Prishtinë, sulmuan zyrtarët policorë
10:07 | 24 Gusht 2020

Policia e Kosovës ka arrestuar 3 persona, të cilët janë kapur duke vjedhur në një market në Prishtinë. Gjatë arrestimit të dyshuarit kanë sulmuar zyrtarët policorë dhe kanë kanosur punëtoren e lokalit.

Ky rast ka ndodhur gjatë ditës së djeshme në orën 19:20.

Me vendim të prokurorit të dyshuarit janë dërguar në mbajtje.
VJEDHJE/KANOSJE/SULM NDAJ PERSONIT ZYRTAR

Prishtinë 23.08.2020-19:20. Janë arrestuar tre të dyshuar meshkuj kosovar pasi që të njëjtit janë kapur në flagrancë duke vjedhur në një lokal-market. Gjatë arrestimit të dyshuarit kanë kundërshtuar dhe sulmuar zyrtaret policor dhe kanë kanosur edhe punëtoren e lokalit. Me vendim të prokurorit të dyshuarit janë dërguar në mbajtje.

EKSKULZIVE: Art Motion dhe Klan Kosova fitojnë të drejtën televizive të Superligës, Ligës së parë si dhe Kupës së Kosovës 

Të tjera