×
 • Lajme
 • Lajme

  Personat që sulmuan policët në Ferizaj transferohen në burgun e Mitrovicës

  FrontOnline
  16 Gusht 2020

  Të enjten mbrëma në qytetin e Ferizajt ka ndodhur një rrahje e rëndë, ku dy persona janë përfshirë në një konflikt fizik me dy policë, për shkak se ata ishin ndaluar për mos-mbajtje të maskave kundër koronavirusit COVID-19.

  Pas përleshjes fizike ku iu kanë shkaktuar lëndime fizike policëve, të dyshuarit janë arrestuar nga policia, ku më pas me vendim të Gjykatës Themelore në Ferizaj iu është caktuar masa e paraburgimit prej një muaj.

  Veriu.info mëson se sot para pak minutash dy personat e paraburgosur E.E. dhe E.G. janë transferuar nga Qendra e Paraburgimit e Gjilanit për në Qendrën e Paraburgimit në Mitrovicën e veriut, ku do të qendrojnë deri në një vendim tjetër të gjykatës.

  Sipas burimeve të sigurta të Veriu.info këtë vendim e ka marrë Drejtori i Përgjithshëm i Shërbimit Korrektues të Kosovës, Nehat Thaçi, pa dhënë një sqarim apo arsye.

  Veriu.info ka tentuar të kontaktoj me Drejtorin Thaçi, por për momentin kontakti ka qenë i pamundur.

  Ndryshe, në vendimin e Gjykatës thuhet se ankesa kundër këtij aktvendimi nuk e shtynë ekzekutimin e tij.

  KEDS vendos 17 trafo të reja në daljen e Ponoshecit të Gjakovës
  Nga Rubrika
  Lajme23 Korrik 2024
  Valon Prestreshi, njohës i rrethanave ekonomike në vend thotë se Qeveria e Kosovës duhet ta rrisë nivelin e angazhimit për bashkëpunim ekonomik...
  Lajme23 Korrik 2024
  Opozita serbe ka paraqitur një plan ku përfshihen disa pika. Anëtarët e opozitës Çedomir Stojkoviq dhe Ivan Videnoviç u deklaruan se Serbia...
  Lajme23 Korrik 2024
  Policia e Kosovës bashkë me Prokurorinë e Shtetit, janë duke zhvilluar një aksion në Pejë kundër disa të dyshuarve për dallavere me...
  Të tjera
  Lajme23 Korrik 2024
  Prokuroria Speciale e Kosovës, dje bëri të ditur se edhe sot do ta intervistojë ministren e Drejtësisë, Albulena Haxhiu. Sipas PSRK-së, intervistimi...
  Ekonomi23 Korrik 2024
  Dyshekët e prodhuar në Kosovë janë produkti kryesor që  eksportohet nga Kosova në Shtetet e Bashkuara të Amerikës (SHBA) së paku gjatë...
  Bota/Rajoni23 Korrik 2024
  Zëvendëspresidentja amerikane Kamala Harris ka festuar sigurimin e mjaftueshëm të miratimeve të delegatëve për të fituar nominimin presidencial demokrat. “Sonte, jam krenare...
  Lajme23 Korrik 2024
  Moti sot parashihet të jetë kryesisht me diell. Vranësirat më të fokusuara parashihen përreth relievit malor. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet...
  Lajme22 Korrik 2024
  E pandehura pranoi SMS në 3 të mëngjesit pastaj e çoi me veturë në Drenas- çfarë ndihme iu ofrua Faton Hajrizit pas...
  Lajme22 Korrik 2024
  Kreu i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka ftuar që të jetë pjesë e një debati publik mes tij dhe kryeministrit aktual, Albin Kurti....

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.