×
Etiketë: tani
Lajme25 Shtator 2020
Paradita e sotme nisi zhurmshëm në Organizatën e Veteranëve të Luftës së UÇK-së. Diku rreth orës 11:00 në zyrat e kësaj organizate hynë pa paralajmërim dhjetëra policë të armatosur e të maskuar të EULEX-it. Urdhëri...
Ekonomi18 Shtator 2020
Përfaqësues të Ministrisë së Financave kanë thënë se së shpejti pritet udhëzimi administrativ për heqjen e pagesës së tatimit, që ishte si kush për regjistrimin e automjeteve. Por, në anën tjetër përfaqësuesit e komunave po...
Lajme14 Shtator 2020
Dje janë bërë gjashtë muaj që kur në Kosovë u paraqiten rastet e para me virusin SARS-CoV-2 pozitiv. Që nga 13 marsi e deri më sot, në Kosovë pozitiv kanë rezultuar 14 mijë e 637...
Lajme13 Shtator 2020
Një të riut nga Mitrovica i ka kushtuar shtrenjtë një video intime të cilën ia ka dërguar para dy vitesh një vazje me të cilën po komunikonte. Ai dy vite më parë i kishte dërguar...
Lajme13 Shtator 2020
Ministri i Arsimit dhe Shkencës, Ramë Likaj, në një konferencë të mbajtur sot për media, tha se kanë bërë përgatitjet për fillimin e vitit të ri shkollor, raporton Front Online. Ai tha se vendimi për...
Lajme11 Shtator 2020
Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka kujtuar sulmin e 11 shtatorit të vitit 2001 dhe 2977 viktimat. “Që nga viti 2001, në ditën e 11 shtatorit, kujtojmë e nderojmë, me dhembje e solidaritet, familjet...
Lifestyle08 Shtator 2020
Dhimbja në gju është padyshim një nga problemet më të zakonshme shëndetësore. Disa shkaqe të dhimbjeve të gjurit janë: Artriti, Osteoartriti, Artriti reumatoid, Artriti septik, Bursiti, Cistet e gjurit, Frakturat, Gutta. Dëmtimet dhe paqëndrueshmëritë e...
Bota/Rajoni27 Gusht 2020
Për shkak të pandemisë shumë londinezë po punojnë prej disa muajsh nga shtëpia. Ky model i ri duket se sjell mjaft përfitime si për punonjësit dhe punëdhësit. Të vetmet që ankohen janë agjencitë e pasurive...
Lajme22 Gusht 2020
Ndonëse është thënë e treguar për jetën e komandantit legjendar Adem Jashari, i cili me tërë familjen e tij u flijua për lirinë e vendit, një fotografi e tillë nuk është parë deri më tani....
Lajme22 Gusht 2020
Kryeministri, Avdullah Hoti, edhe një herë u ka bërë thirrje qytetarëve të jenë të kujdesshëm në respektimin e masave anti Covid e sidomos tani që fillon viti shkollor. Ai thekson se edhe pse numri i...
Lajme21 Gusht 2020
Sot janë shëruar edhe 2 qytetarë të tjerë të cilët ishin të prekur me COVID-19, nga Komuna e Malishevës, përderisa nuk është regjistruar asnjë rast i ri gjatë ditës së sotme, apo në 24 orët...
Lajme15 Gusht 2020
Kreu i Vetëvendosjes, Albin Kurti ka lëshuar një reagim të dytë kundërshtues ndaj takimit të 2 shtatorit mes Kosovës dhe Serbisë në Uashington. Kësaj radhe në Twitter, Kurti ka dhënë tri “arsyet” se pse ai...
Lajme15 Gusht 2020
Kosova ka humbur katër pjesëtarë të policisë nga coronavirusi, ndërsa rreth 200 të tjerë janë aktiv të identifikuar me COVID-19. Policia e Kosovës që nga muaji mars vazhdon të punojë me orar prej 12-orësh duke...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.