×
Etiketë: tani
Lajme25 Qershor 2020
Nënkryetari i Partisë për Liri dhe Drejtësi në Serbi, Borko Stefanoviq që njëherit ishte kryenegociator i Serbisë në bisedimet me Kosovën ka thënë se “pas ngritjes së aktakuzës kundër presidentit Hashim Thaçi, lind pyetja se...
Lajme22 Qershor 2020
Kryetari i komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri ka mbajtur një konferencë për media pasi mbrëmë u konfirmuan 20 raste të reja me COVID-19 në këtë komunë. Haziri u deklarua para mediave ku tha se e...
Lajme22 Qershor 2020
Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka uruar shqiptarët e Luginës së Preshevës për rezultatin që kanë arritur në zgjedhjet parlamentare serbe.Limaj ka thënë se sa herë që shqiptarët janë bërë bashkë rezultatet nuk kanë...
Bota/Rajoni18 Qershor 2020
Numri i rasteve të konfirmuara me koronavirus në Peru ka arritur në 240,908, që është shifër më e lartë sesa Italia – që për një kohë të gjatë ishte vendi më i goditur në Europë....
Lajme15 Qershor 2020
Dje në Klinikën Infektive të Qendrës Klinike dhe Universitare të Kosovës ka vdekur një 76-vjeçare nga Komuna e Prizrenit. Me këtë vdekje, numri i të vdekurve nga kjo sëmundje në këtë komunë ka shkuar në...
Bota/Rajoni14 Qershor 2020
Gjatë periudhës së kaluar në Maqedoninë e Veriut janë dhuruar 16 plazma kovaleshente, prej të cilave shtatë me procedurën plazmaferezë të sepratorit kletoçen dhe nëntë përmes dhurimit standard të gjakut, informoi Ministria e Shëndetësisë, prej...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.