×
Etiketë: tani
Lajme13 Gusht 2020
Komiteti i Gjilanit për menaxhimin dhe parandalimin e përhapjes së COVID-19, ka mbajtur mbledhjen e radhës vlerësuese të gjendjes, pas 12 rasteve të reja pozitive, brenda 24 orëve të fundit. Brenda pesë muajve, bilanci i...
Bota/Rajoni13 Gusht 2020
Numri zyrtar i vdekjeve në Britani të Madhe nga pandemia COVID-19 është zvogëluar për më shumë se 5.000 sot. Kjo ndodhi për shkak se qeveria miratoi një mënyrë të re për të numëruar vdekjet pasi...
Lajme12 Gusht 2020
Bazuar në të dhënat e dërguara në komunikimin zyrtar të Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike të Kosovës me Komunën e Malishevës, sot një person është shëruar tërësisht, ndërsa janë regjistruar edhe tri raste të reja...
Bota/Rajoni10 Gusht 2020
Në vitin 2010, bota ishte shokuar nga rrëfimi i djaloshit nga Indonezia i quajtur Ardi Rizal. Asokohe ai ishte vetëm dyvjeçar por pinte 40 cigare në ditë. Në fakt në videon e publikuar që ishte...
Lajme08 Gusht 2020
Shpetim Krasniqi 21 vjeqar nga fshati Begaj i Vushtrrisë, disa muaj më herët është diagnostifikuar me Leukemi Akute. Shpetimi ishte trajtuar më herët në Turqi dhe i është transplantuar palca kurrizore nga motra, por fatkeqësisht...
Lajme08 Gusht 2020
Bilanci i sotëm i situatës me COVID-19, në Komunën e Malishevës, është 2 të shëruar, janë regjistruar 2 raste të reja, ndërsa 1 person ka ndërruar jetë. Këto të dhëna janë konfirmuar nga Instituti Kombëtar...
Bota/Rajoni08 Gusht 2020
Numri i përgjithshëm i viktimave të koronavirusit në Brazil pritet të arrijë në 100,000 të shtunën dhe të vazhdojë të rritet tutje pasi shumica e qyteteve i kanë rihapur dyqanet dhe restorantet, ndonëse pandemia ende...
Lajme05 Gusht 2020
Prizreni është një ndër komunat më të prekura me koronavirus në Kosovë si për nga rastet ashtu edhe për nga vdekjet. Që prej pandemisë atje janë regjistruar 39 vdekje si pasojë e COVID-19 nga 269...
Bota/Rajoni04 Gusht 2020
Statistikat e fundit të nxjerra nga Libani raportojnë për 50 të vdekur dhe mbi 3.000 të plagosur pas shpërthimit të fuqishëm në kryeqytetin Bejrut. Shpërthimi në qytetin port pranë një fabrike fishekzjarresh në orën 6...
Bota/Rajoni02 Gusht 2020
Mjekja shqiptare, Migena Qato ka bërë një apel të fortë për të gjithë qytetarët, veçanërisht për të rinjtë, që të jenë të kujdesëshëm ndaj COVID-19. Pëmes një videoje ku shfaqet e maskuar, Qato ka theksuar...
Bota/Rajoni30 Korrik 2020
Maqedonia e Veriut ka marrë 1.5 milionë dollarë nga SHBA-të për luftën ndaj coronavirusit, prej gjithsej 10 milionëve që administrata amerikane i ka ndarë për rajonin. Ndihma për Maqedoninë ka qenë për sisteme laboratorike, ndjekje...
Lajme28 Korrik 2020
Që nga 13 marsi kur është paraqitur rasti i parë me COVID-19 në vend e deri më sot janë infektuar me koronavirus 756 profesionistë shëndetësore. Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike në vend (IKSHPK), ka bërë...
Lifestyle23 Korrik 2020
Shumë herë na ndodh të dëgjojmë përsona të ndryshëm duke diskutuar për shëndetin dhe për ndërlidhjen e tij me gjërat që konsumojmë, por a keni dëgjuar se frutat janë çelësi për një jetë të shëndetshme,...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.