Gjuha:
×
 • Lifestyle
 • Lifestyle

  Nëse e provoni këtë pije tani, do të keni një ditë shumë më relaksuese

  FrontOnline
  23 Korrik 2020

  Shumë herë na ndodh të dëgjojmë përsona të ndryshëm duke diskutuar për shëndetin dhe për ndërlidhjen e tij me gjërat që konsumojmë, por a keni dëgjuar se frutat janë çelësi për një jetë të shëndetshme, e në mesin e tyre nuk ka se si mos të jetë edhe kajsia.

  Nektari i kajsive konsiderohet si lëngu i artë i vlerave shëndetësore, një emërtim të tillë ja kanë  dhënë dobit e saj, sepse kajsitë përmbajnë vitaminë C, e cila ndihmon në përmirësimin e elasticitetit të lëkurës, ndihmon në mbajtjen e flokëve të fortë dhe me shkëlqim, po ashtu lëngu i kajsisë përmban një sasi të konsiderueshme kalciumi, hekuri, bakri, fosfori dhe mangani, të gjitha këto janë thelbësore për ti mbajtur të forta kockat.

  Lëngu i kajsisë rekomandohet edhe për shëndetin mendor, ndihmon në zbutjen e simptomave të anemisë, mund të ndihmojë në mbrojtjen nga kanceri, mbron zemrën tuaj nga goditjet, ateroskleroza dhe sulmet në zemër. Po ashtu sipas disa studimeve është konstatuar se çrregullimet e syrit mund të zgjidhen duke konsumuar rregullisht lëngun e kajsisë.

  Andaj për një shëndet të plotë dhe si rrjedhoj jetëgjatësi konsumoni lëng kajsie Coop i prodhuar me kajsi të korrura në nivelin e duhur të pjekurisë, të zgjedhura me kujdes për t’ju ofruar mirësi dhe shije në çdo gëllënjkë. Një lëng të tillë me vlera gjithëpërfshirëse, pa ngjyrë artificiale dhe pa konservues mund të gjeni në rrjetin e marketeve Super Viva.

  Nesër në këto zona nuk do të ketë rrymë deri në 5 orë
  Nga Rubrika
  Lifestyle05 Qershor 2023
  “Kam nevojë për një pushim, për të shkuar në plazh dhe për të pushuar”. Nuk është e çuditshme të dëgjosh këtë dëshirë...
  Lifestyle05 Qershor 2023
  Askujt nuk i pëlqen të mbetet pa para në fund të muajit. Të mos kesh të ardhura dhe të mos dish çfarë...
  Lifestyle04 Qershor 2023
  Me ngrohjen e motit, njerëzit shpenzojnë kohë duke qëndruar në natyrë, por shumë syresh ankohen për alergjinë nga dielli. Alergjia nga dielli...
  Të tjera
  Vip05 Qershor 2023
  Në fund të muajit prill, Fifi dhe partneri i saj Adis Patushi u bënë prindër të një djali – Theo Mal Patushi....
  Vip05 Qershor 2023
  Klea dhe Elgiti kurorëzuan mbrëmjen e djeshme dashurinë e tyre disavjeçare në martesë. Çifti mbajtën një dasmë madhështore në Himarë me të...
  Lajme05 Qershor 2023
  Trupat shtesë të NATO-s filluan të mbërrijnë në Kosovë të hënën, pasi mbetën të plagosur 30 trupa paqeruajtëse të KFOR-it në përleshjet...
  Lajme05 Qershor 2023
  Deputeti i AAK-së, Besnik Tahiri thotë se duhet thënë e vërteta për veriun dhe se kryetarët atje “duhet ta kenë njëfarë legjitimiteti”....
  Lajme05 Qershor 2023
  KEDS ka njoftuar se gjatë ditëve të ardhshme do të ketë ndërprerje të energjisë elektrike në disa qytete të Kosovës. Në njoftimin...
  Lajme05 Qershor 2023
  Është mbajtur takimi i ministrave të Punëve të Jashtme të Procesit të Bashkëpunimit të Evropës Juglindore (SEECP), në Mal të Zi. I...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.