×
Etiketë: prekur
Lajme01 Tetor 2020
3 nxënës në komunën e Podujevës kanë rezultuar pozitiv me Covid-19 në 24 orët e fundit. Mirëpo kryetari në detyrë i Podujevës, Nexhmi Rudari për IndeksOnline ka konfirmuar se të njëjtit ka një javë që...
Lajme25 Shtator 2020
Ushtarët e Komandës Rajonale të KFOR-it-Lindje i dhuruan pajisje të veçanta organizatës joqeveritare “Autizmi”, e cila mbështet fëmijët e prekur me autizëm që vijnë nga të gjitha komunitet në Kosovë, pavarësisht racës, fesë, gjinisë apo...
Bota/Rajoni18 Shtator 2020
Qindra njerëz në veriperëndim të Kinës kanë rezultuar pozitivë me një sëmundje bakteriale, deklaruan autoritetet e vendit, një shpërthim i shkaktuar nga një kompani farmaceutike vitin e kaluar. Sipas CNN, Komisioni Shëndetësor i Lanzhou, në...
Lajme14 Shtator 2020
Dje janë bërë gjashtë muaj që kur në Kosovë u paraqiten rastet e para me virusin SARS-CoV-2 pozitiv. Që nga 13 marsi e deri më sot, në Kosovë pozitiv kanë rezultuar 14 mijë e 637...
Bota/Rajoni06 Shtator 2020
Sipas faqes së internetit “Worldometer”, që përpilon të dhënat në lidhje me pandeminë, deri më tani në mbarë botën janë regjistruar 27 milionë e 145 mijë e 769 raste me COVID-19. Numri më i madh...
Bota/Rajoni06 Shtator 2020
Sipas faqes së internetit “Worldometer”, që përpilon të dhënat në lidhje me pandeminë, deri më tani në mbarë botën janë regjistruar 27 milionë e 145 mijë e 769 raste me COVID-19. Numri më i madh...
Lajme06 Shtator 2020
Që nga shfaqja e rasteve të para me Covid-19 në vendin tonë, stafi shëndetësorë është llogaritur si më i rrezikuari për t’u infektuar me këtë virus. Kryetari i Sindikatës së Infermiereve të Kosovës, Fitim Havolli...
Lajme02 Shtator 2020
Plot 2.946 mërgimtarë të prekur me COVID-19 janë kthyer në Gjermani në katër javët e fundit, bëhet e ditur nga raporti më i ri i institutit gjerman, “Robert Koch”. Në raportin e radhës të këtij...
Lajme01 Shtator 2020
Kryetari i Odës së Farmacistëve të Kosovës, Arianit Jakupi ka thënë për RTV Dukagjinin ka thënë se barnat për coronavirus nga sot mund të hyjnë në Kosovë pa marketing. “Deri më tani importi ka mundur...
Bota/Rajoni31 Gusht 2020
Në Shtetet e Bashkuara të Amerikës ka kaluar shifra e gjashtë milionë rasteve të regjistruara me koronavirus, sipas të dhënave të Universitetit “Johns Hopkins”. SHBA-ja është shteti më i prekur nga COVID-19 në botë. Pas...
Lajme31 Gusht 2020
Me përhapjen e pandemisë COVID-19 të moshuarve iu kërkua që të izolohen më herët dhe më gjatë se popullata e përgjithshme. Shumë prej tyre u ndanë nga pjesëtarët e tjerë të familjes duke sakrifikuar për...
Lajme31 Gusht 2020
Një përplasje e re është nisur në mes të partnerëve të koalicionit LDK-AAK. Kësaj here, deputeti i AAK’së, Gazmend Syla e ka kritikuar Armend Zemajn, ministër i Shëndetësisë për menaxhimin e situatës me COVID 19....
Lajme26 Gusht 2020
Futbollisti i njohur brazilian Ronaldo, kishte vizituar Kosovën pas përfundimit të luftës më 1999. Ai kishte qenë në Gjakovë pas luftës dhe kishte dhënë donacion për shkollën “Mustafa Bakia”. Vizitia e tij ishte relizuar në...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.