×
 • Lajme
 • Lajme

  Deputeti i AAK-së: Qytetarët e prekur me Covid harxhojnë deri në 600 euro, qeveritarët vetëm po krekosen

  FrontOnline
  31 Gusht 2020

  Një përplasje e re është nisur në mes të partnerëve të koalicionit LDK-AAK. Kësaj here, deputeti i AAK’së, Gazmend Syla e ka kritikuar Armend Zemajn, ministër i Shëndetësisë për menaxhimin e situatës me COVID 19. Nga dy subjektet tash e disa kohë kanë pasur kritika për njëra tjetrën lidhur me punën në dikastere,

  Deputeti i AAK’së, Gazmend Syla thotë se qytetarët që kanë komplikime nga COVID 19 harxhojnë deri në 600 euro vetëm për medikamente.

  “Qytetarët e Kosovës që kanë komplikime prej Covid-19 ,e që kanë nevojë për trajtim disa herë në ditë në institucionet mjekësore, harxhojnë deri në 600 euro (me raste edhe më shumë) për medikamente.
  Disa prej tyre e kanë ndonjë të afërm në diasporë, disa të tjerë kanë paga që iu mundësojnë të marrin hua apo kredi”, thotë ai, duke pyetur se çka bëjnë qytetarët që nuk i kanë ato mundësi.

  Sipas tij, përgjegjësit e shëndetësisë në vend vetëm dalin e siç thotë ai “krrokatin” e reklamohen para kamerave.

  “Përgjegjësit për shëndetësinë në vend, vetëm dalin e krrokatin e reklamohen para kamerave dhe asnjë gjë tjetër, avaz ky që zgjat prej ditës së parë të pandemisë. Zotin e paçim në ndihmë”, ka thënë Syla

  KEDS vendos 17 trafo të reja në daljen e Ponoshecit të Gjakovës
  Nga Rubrika
  Lajme30 Shtator 2023
  Franca emëroi diplomatin Rene Troccaz si të dërguar të posaçëm për rajonin e Ballkanit Perëndimor. Në një njoftim të ministrisë së Jashtme...
  Lajme30 Shtator 2023
  Raportuesi përgjegjës për Ballkanin Perëndimor i partisë FDP në Bundestagun gjerman, Thomas Hacker, për deklarimit të Milan Radoiçiq se ka marrë pjesë...
  Lajme30 Shtator 2023
  Njohësit e rrethanave politike në vend po vlerësojnë se aksioni i Policisë me 24 shtator, i ka dhënë Kosovës një mundësi të...
  Të tjera
  Lajme30 Shtator 2023
  10:00Lëvizja VETËVENDOSJE! mban mbledhjen LII të Këshillit të Përgjithshëm. (Salla e Modelariumit të Fakultetit të Arkitekturës, afër Ministrisë së Arsimit) 12:00Organizata “Germin”, mban...
  Lajme30 Shtator 2023
  Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka bërë të ditur se sot do të mbajë mot me diell dhe vranësira të shpërndara. Sipas IHK-së,...
  Lajme30 Shtator 2023
  Senatorja amerikane Jeanne Shaheen ka reaguar pas paralajmërimeve të sotme të SHBA-së se forcat serbe kanë shtuar numrin e tyre në kufi...
  Lajme29 Shtator 2023
  Këngëtari shqiptar,Hajro Ceka është shfaqur i lumtur krah Ivica Daçiqit. Shqiptari nga Mali i Zi ka publikuar një foto me Daçiqin pas...
  Bota/Rajoni29 Shtator 2023
  Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg është shprehur i bindur se Polonia dhe Sllovakia do të vazhdojnë të mbështesin Ukrainën.. Polonia...
  Lajme29 Shtator 2023
  Sot Policia e Kosovës ka bastisur vilën e Milan Radojçiqit në Liqenin e Ujmanit. Ministri  i Punëve të Brendshme, tha se edhe nga...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.