×
Etiketë: kombëtar
Sport29 Shtator 2020
Ministrja e Kulturës, Rinisë e Sportit, Vlora Dumoshi deklaroi sot se ndërtimi i stadiumit kombëtar është një projekt i kushtueshëm dhe se duhet të shihet një zgjidhje nëse do të ndërtohet në këtë fazë apo...
Bota/Rajoni23 Shtator 2020
Disa ditë pas fillimit të një bllokade të dytë kombëtare në Izrael, numri i infeksioneve të koronavirusit arriti një rekord të ri. Sipas një deklarate nga Ministria izraelite e Shëndetësisë, 6 861 infeksione të reja...
Bota/Rajoni11 Shtator 2020
Kryetari i Këshillit Kombëtar Shqiptar, Ragmi Mustafa sot ka pranuar ftesë nga Gjykata në Bujanoc me arsyetimin se ka përdoruar flamurin kombëtarë shqiptar. Mustafa thotë se gjuha linçuese ndaj shqiptarëve që ka përdoruar Vulin nuk...
Bota/Rajoni19 Gusht 2020
Lidhja e Shoqatave të diabetikëve në Maqedoni dërgoi kërkesë te Ministria e Shëndetësisë për miratimin e një plani kombëtar për parandalim nga diabeti 2020-2030 dhe përpilim të regjistrit kombëtar për personat me diabet, me qëllim...
Bota/Rajoni09 Gusht 2020
Kryeministri i Britanisë së Madhe, Boris Johnson, tha se rihapja e shkollave në shtator është veprim i domosdoshëm shoqëror, ekonomik dhe moral, duke këmbëngulur se ato mund të operojnë në mënyrë të sigurt, pavarësisht rrezikut...
Lajme08 Gusht 2020
Kryetari i veteranëve të UÇPMB-së, ka njoftuar se nga Policia e Serbisë i është kërkuar që ta largojë flamurin kombëtarë i cili ishte i vendosur në dyert e shtëpisë së tij, raporton Front Online. Këtë...
Lajme07 Gusht 2020
Deputetja e PDK-së, Eliza Hoxha, ka thënë se është për keqardhje që Kosova nuk ka ndonjë plan kombëtar për tejkalimin e pandemisë. Me anë të një postimi në Facebook, Hoxha ka thënë se numri i...
Lajme06 Gusht 2020
Ministrja e Kulturës, Rinisë dhe Sportit (MKRS), Vlora Dumoshi mori pjesë në debatin virutal të organizuar nga Kongresi Kombëtar i të Rinjve të Kosovës në bashkëpunim me Fondacionin Friedrich – Ebert me temën “Ndikimi social...
Lajme01 Gusht 2020
Oda e Afarizmit të Kosovës ka kërkuar nga kryeministri Avdullah Hoti që të aktivizojë Këshillin Kombëtar për Zhvillim Ekonomik(KKZHE) Përmes një komunikate për media OAK i ka kërkuar Hotit që të ndërmarrë hapat e nevojshëm...
Lajme31 Korrik 2020
Kryeministri i vendit, Avdullah Hoti ka vizituar sot Institutin Kombëtar të Shëndetësisë Publike të Kosovës për të diskutuar me personelin mjekësor, ndërsa tha se gjendja me pandeminë COVID-19 është e rëndë. Hoti i cili takoi...
Lajme29 Korrik 2020
Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti në mbledhjen e sotme të Qeverisë ka kërkuar që të aktivizohet plotësisht Plani Reagimit Kombëtar, pasi që siç ka thënë ai situata me pandeminë është rënduar në javët e fundit....
Lajme28 Korrik 2020
Që nga 13 marsi kur është paraqitur rasti i parë me COVID-19 në vend e deri më sot janë infektuar me koronavirus 756 profesionistë shëndetësore. Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike në vend (IKSHPK), ka bërë...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.