×
Etiketë: kësaj
Lajme29 Shtator 2020
Deputeti i LDK-së, Haxhi Avdyli, i pyetur nga Front Online, se kur do të mblidhet Këshilli i Përgjithshëm i LDK-së, për të vendosur për vijat e kuqe me PDK-në, tha se nuk kanë informacion, por...
Kronika22 Shtator 2020
Shërbimi Korrektues i Kosovës ka njoftuar se të burgosurit e Qendrës Korrektuese në Smrekonicë kanë filluar punën në Autoservisin e kësaj qendre. Përmes një komunikate drejtuar mediave, SHKK’ja ka bërë me dije se përmes këtij...
Lajme12 Shtator 2020
Mëngjesi i kësaj të shtune shënoi një tjetër rekord fluksi të kalimeve në Morinë. Më shumë se 15 mijë qytetarë me automjete personale dhe autobusë, kaluan kufirin drejt bregdetit vetëm brenda dy orësh. Kosovarët po...
Lajme11 Shtator 2020
Sipas njohësit të çështjeve politike, Safet Gërxhaliut, nismat rajonale duhet të  shfrytëzohen nga Kosova që të përfitohet sa më shumë, ashtu sikur edhe me “Minishengenin”, pasi Amerika dhe BE-ja e shohin rajonin si tërësi dhe...
Lajme09 Shtator 2020
Partia Demokratike e Kosovës (PDK), nuk po duhet se ka aspirata për postin e Presidentit. Të paktën kështu ka deklaruar për Front Online, deputetja e kësaj partie, Besa Ismaili. “Për besë unë nuk merrem me...
Lifestyle05 Shtator 2020
Kjo pije është e lehtë për t’u përgatitur dhe ka rezultuar e efektshme në sjelljen e rezultateve të shkëlqyera në një periudhë të shkurtër për sa kohë që konsumohet rregullisht. Kur shkoni në shtrat dhe...
Lajme01 Shtator 2020
Javëve të fundit në vend janë shtuar aspiratat për postin e presidentit nga liderët partiak në vend. Diskutimin e nisi lideri i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, i  cili deklaroi se ka...
Lajme31 Gusht 2020
Sot na pret mot i ngjashëm sikurse dje, me diell dhe shumë i nxehtë, kurse të martën do të kemi një front të dobët të ftohtë ajror i cili ngaperëndimi do të depërtojë në drejtim...
Lajme24 Gusht 2020
Me mot të ndryshueshëm do të nisë java e fundit e gushtit. Me vranësira, shi dhe intervale me diell, do të përballet vendi gjatë kësaj jave. Gjatë ditës së sotme mëngjesi do të jetë me...
Bota/Rajoni19 Gusht 2020
Zyrtarët zviceranë të shëndetit shtuan Ishujt Balearik të Spanjës – përfshirë destinacionet e njohura turistike Majorca dhe Ibiza – dhe Belgjikën, së bashku me një pjesë të vogël të vendeve të tjera, në listën e...
Lajme10 Gusht 2020
Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj ka thënë se licencimi i laboratorëve privat që do të bëjnë testin për COVID-19 do të përfundojë gjatë kësaj jave në gjithë territorin e Kosovës. Zemaj përmes një postimi në...
Front TV04 Gusht 2020
Ditëve të fundit në media kanë qarkulluar lajme se PDK-ja do të bëhet pjesë e Qeverisë ‘Hoti” për shkak të unifikimit për procesin e dialogut me Serbinë për arritjen e një marrëveshje përfundimtare, por deputeti...
Lajme29 Korrik 2020
Ministrja e Financave Hykmete Bajrami tha tashmë kanë marrë një ftesë se nesër prej orës 11:00 do të mbahet seanca e jashtëzakonshme për rishikimin e buxhetit 2020 në lexim të dytë. Ajo tha se pas...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.