Lajme

Kosovarët ia mësyjnë bregdetit shqiptar edhe gjatë kësaj fundjave

Kosovarët ia mësyjnë bregdetit shqiptar edhe gjatë kësaj fundjave
08:02 | 12 Shtator 2020

Mëngjesi i kësaj të shtune shënoi një tjetër rekord fluksi të kalimeve në Morinë.

Më shumë se 15 mijë qytetarë me automjete personale dhe autobusë, kaluan kufirin drejt bregdetit vetëm brenda dy orësh.

Kosovarët po e shfrytëzojnë këtë fundjavë për ta mbyllur sezonin e pushimeve, pasi të hënën nisi edhe mësimi në shkolla.
Vargu i mjeteve zgjatej për kilometra të tëra, ndërsa policia punoi me procedurë të përshpejtuar.

Loja e madhe ka filluar nga 31 Janar dhe vazhdon deri me 2 Shkurt në Petrol Company

Të tjera