×
Etiketë: shqiptar
Bota/Rajoni22 Shtator 2020
Një laborator i specializuar për prodhim, paketim dhe shitje marijuane është zbuluar në Itali. Në pranga janë vënë dy persona, një 40-vjeçar shqiptar dhe një 51- vjeçar italian. Raportimet e para që çuan policinë në...
Bota/Rajoni20 Shtator 2020
Një shqiptar mbeti i plagosur pasi u qëllua me armë zjarri në një nga plazhet e Romës në Itali. Mediat lokale bëjnë me dije se ngjarja ka ndodhur në kompleksin “Bora Bora” të plazhit Torvaianica,...
Sport20 Shtator 2020
Tifogrupi “Komitët” i Vardarit vazhdojnë thirrjet raciste ndaj shqiptarëve pasi institucionet e Maqedonisë nuk i ndalin. Thirrën “shqiptari i vdekur, është shqiptar i mirë” edhe javës së kaluar e Qeveria kërkoi hetime nga Prokuroria. Asgjë...
Bota/Rajoni19 Shtator 2020
Zbardhet dinamika e ngjarjes së rëndë që ndodhi mbrëmjen e kaluar në Durrës, ku i vrarë mbeti 39-vjeçari Armando Baboçi dhe u plagos djali i tij, Erald Gjini (me mbiemër të ndryshuar) si dhe një...
Kronika19 Shtator 2020
Kryeprokurori i Prokurorisë Themelore në Gjilan, Jetish Maloku ka informuar se pas një heimi të gjatë një vjeçar, mbrëmë në fshatin Karaçevë të Kamenicës, është realizuar aksion ku janë arrestuar 35 persona të dyshuar, ku...
Lajme19 Shtator 2020
Ulja e temperaturave nuk i pengon qytetarët e Kosovës që të dynden drejt Shqipërisë për të kaluar fundjavën në bregdet. Më shumë se 7 mijë qytetarë të Kosovës, në orët e para të mëngjesit të...
Bota/Rajoni18 Shtator 2020
Në shoqërinë shqiptare shkuesia ka qenë protagonisti kryesor që bekonte martesat, sot interneti i ka ndryshuar njohjet. Megjithatë në fshatin Mushnik të Rrogozhinës ende është e vështirë të gjesh grua, ndaj sot kemi vendosur t’ju...
Bota/Rajoni18 Shtator 2020
Operacioni “Los Blancos” dëshmoi radhët e larta që kanë ngjitur kriminelët shqiptarë në industrinë e drogës. Ata kanë arritur të lidhen drejtpërdrejt me kartelet e trafikantëve të drogës në Amerikën Latine. Gjithçka nisi në vitin...
Bota/Rajoni18 Shtator 2020
Koronavirusi ia ka marrë jetën pjestarit të Policisë së Tiranës, Ilir Nerguti. Lajmin e bëjnë të ditur miqtë në rrjetet sociale, përfshirë edhe deputetin Halit Valteri. “Prehu ne paqe miku im, sot ne humbem nje...
Bota/Rajoni18 Shtator 2020
Ministri në detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme në Shqipëri Gent Cakaj, në kuadër të vizitës së tij zyrtare në Shkup, zhvilloi një takim me kryetarin e BDI-së Ali Ahmetin. “Ai ka luajtur një...
Bota/Rajoni16 Shtator 2020
Një gjykatë italiane ka dënuar me 5 vite e 8 muaj burg pas një gjykimi të shkurtuar një 44 vjeçar vendas i quajtur  Bruno Beltutti (aktualisht në arrest shtëpie). Ngjarja daton më 8 shkurt të...
Bota/Rajoni13 Shtator 2020
Ka vdekur kirurgu shqiptar Agron Mezelxhiu. Mezelxhiu ishte i prekur me COVID-19. Lajmin e ka bërë të ditur kolegu dhe kushëriri i tij mjeku Petrit Vargu. “Agron Menzelxhiu djali tezes sime!Si na le!Doktori i palodhur...
Lajme12 Shtator 2020
Mëngjesi i kësaj të shtune shënoi një tjetër rekord fluksi të kalimeve në Morinë. Më shumë se 15 mijë qytetarë me automjete personale dhe autobusë, kaluan kufirin drejt bregdetit vetëm brenda dy orësh. Kosovarët po...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.