×
Etiketë: fundjavë
Lajme12 Shtator 2020
Mëngjesi i kësaj të shtune shënoi një tjetër rekord fluksi të kalimeve në Morinë. Më shumë se 15 mijë qytetarë me automjete personale dhe autobusë, kaluan kufirin drejt bregdetit vetëm brenda dy orësh. Kosovarët po...
Lajme06 Shtator 2020
Kryetari i Sindikatës së Infermiereve të Kosovës, Fitim Havolli në një intervistë për Front Online tha se protesta është shtyrë pasi kanë marrë premtim se listat do të rregullohen dhe do të kryhen pagesat. “Po...
Lajme05 Shtator 2020
Në Pikën e Kalimit Kufitar të Morinës edhe pse fundjava e parë e muajit shtator vijon të ketë fluks të shtetasve të Kosovës drejt plazheve shqiptare. Prefekti i qarkut të Kukësit, Zenel Kuçana, tha sot...
Lajme27 Korrik 2020
Kolona të gjata në Morinë, mbi 40 mijë kosovarë ishin këtë fundjavë në Shqipëri Kolona të gjata janë krijuar në pikën kufitare në Morinë. Qytetarët të cilët duan të hyjnë nga Shqipëria në Kosovë, i...
Bota/Rajoni23 Korrik 2020
Komisioni për Sëmundje Infektive në Maqedoni të Veriut (KSI) gjatë fundjavës do të diskutojë për heqjen e masave kufizuese për vendet e rajonit, që i ka vendosur për të parandaluar përhapjen e pandemisë COVID-19. Ministri...
Lajme18 Korrik 2020
Fundjava me mot më të ftohtë, kohëpaskohe edhe me shi. Ditëve të para të javës së në vijim më shumë diell, temperaturat në rritje. Nga dita e hënë, fusha më stabile të presionit të lartë...
Bota/Rajoni17 Korrik 2020
Që pas ditës kur tërmeti goditi Shqipërinë, pati shumë premtime për ndërtimin e shtëpive të familjeve që mbetën të pastrehë. I pari që ka nisur punën dhe ka përfunduar 10 shtëpitë e para është Arbër...
Lajme17 Korrik 2020
Dita e premte mbetet me mot të nxehtë, derisa nga Europa qëndrore, një turbullirë nga Atlantiku veriro me masa më të freskët ajrore, pritet të depërtojë mbi rajon ditëve të fundjavës. Ditën pritet shtim i...
Lajme16 Korrik 2020
Dita e premte mbetet me mot të nxehtë, derisa nga Europa qëndrore, një turbullirë nga Atlantiku veriro me masa më të freskët ajrore, pritet të depërtojë mbi rajon ditëve të fundjavës. Ditën pritet shtim i...
Lajme05 Korrik 2020
Deputetja e grupit parlamentar të VV’së, Mimoza Kusari-Lila, ka reaguar pas numrit të madh të vdekjeve në Klinikën Infektive. Kusari-Lila thotë se shifrat e fundit të publikuara nga IKSHP janë alarmante, derisa thotë se s’po...
Auto03 Korrik 2020
Emocionet e kampionatit botëror në Formula 1 do të fillojë me Austrian Grand Prix, transmeton Anadolu Agency (AA). Pas shtyrjeve dhe anulimit të shumë garave nga organizatorët për shkak të koronavirusit të ri (COVID-19) do...
Lajme01 Korrik 2020
Kryetari i komunës së Ulqinit, Loro Nrekiqi paralajmëron hapjen e kufijve të Malit të Zi ndaj shteteve të rajonit, pasi vetëm në këtë mënyrë mund të shpëtohet sezoni turistik në Ulqin dhe më gjerë. Ai...
Lajme24 Qershor 2020
Pas reshjeve të shumta që ranë ditëve të fundit, në ditët e ardhshme mbi rajon do të shtrihen fusha të presionit më të rritur, bën të ditur Prishtina Weather. Shërbimi i meteorologjisë njofton se nën...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.