×
 • Lajme
 • Lajme

  Parashikimi i motit për sot dhe fundjavë

  FrontOnline
  17 Korrik 2020

  Dita e premte mbetet me mot të nxehtë, derisa nga Europa qëndrore, një turbullirë nga Atlantiku veriro me masa më të freskët ajrore, pritet të depërtojë mbi rajon ditëve të fundjavës. Ditën pritet shtim i vranësirave, e pasdite më vonë edhe rrebeshe shiu me bubullimë, shkruan Prishtina Weather.

  Të shtunën sistemi frontal i turbullirës do të shtrihet mbi vendin tonë, që do të zbres temperaturat ndjeshëm nën vlera mesatare, e do të mbajë mot kryesisht i vranët, kohëpaskohe me shi. Ditën e diel mbetet mot më i freskët, e orëve të pasdites me mundësi për rrebeshe shiu me bubullimë.

  Indeksi i rrezeve UV ditën e premte mbetet në vlera shumë të larta, e ditën e shtunë do të zbres në vlera të ulëta.

  Ky është parashikimi:

  17.07.2020 – Mbetet nxehtë. Paradite intervale me diell. DItën vransirat do të shtohen. Pasdite më vonë dhe në mbrëmje, mundësi për rrebeshe shiu me bubullimë. Temperaturat në vise të ulëta 12C deri 30C, e në vise malore 9C deri 19C. Ditën do të fryj erë e lehtë dhe mesatare drejtimesh të ndryshme 3-7m/s, e në mbrëmje mesatare dhe mesatarisht e fuqishme nga verilindja 7-12m/s. Indeksi UV: 9.

  18.07.2020 – Kryesisht vranët dhe më ftohtë. Në mëngjes reshje të dobëta shiu. Pasdite mundësi për rrebeshe shiu me ndonjë bubullimë. Temperaturat do të pësojnë rënie të ndjeshme nën vlera mesatare, në vise të ulëta 14C deri 22C, e në vise malore 11C deri 15C. Era do të fryejë mesatare nga verilindja 2-8m/s. Indeksi UV: 2.

  Zyrtare: Dyshekët e Comoditas produktet më të eksportuara nga Kosova për vitin 2023, dyfish më shumë se tjerët
  Nga Rubrika
  Kronika18 Prill 2024
  Mbi 10 mijë raste të raportuara të dhunës në familje janë bërë në Policinë e Kosovës prej vitit 2020 deri më 2023...
  Lajme18 Prill 2024
  Të martën, Kosova u mbështet nga shumica dërrmuese e deputetëve në Asamblenë e Parlamentare të Këshillit të Evropës, duke shënuar një hap...
  Kronika18 Prill 2024
  Brenda pesë ditëve ndodhën dy ngjarje tragjike në Kosovë. Dy gra u privuan nga jeta prej bashkëshortëve, njëra në Ferizaj e tjetra...
  Të tjera
  Lajme18 Prill 2024
  Sot në Bruksel do të zhvillohet takimi mes Kosovës dhe Serbisë. Bashkimi Europian ka konfirmuar se takimi i radhës në nivel të...
  Lajme18 Prill 2024
  Kryetari i Kryeqytetit, Përparim Rama për nder të Ditës së Dëshmorëve të Komunës së Prishtinës, sot do të bëjë homazhe te varrezat...
  Lajme18 Prill 2024
  Sot me fillim nga ora 09:00 në sallën “1 tetori” do të mbahet ceremonia e diplomimit të gjeneratës së 59-të të Policisë...
  Lajme18 Prill 2024
  Të enjten mbi Kosovë parashihet të mbajë mot me vranësira të shpeshta dhe intervale të shkurta me diell. Sipas Meteo Kosova, gjatë...
  Bota/Rajoni18 Prill 2024
  Një tërmet me magnitudë 4.7 ballë të shkallës Rihter goditi Turqinë pas mesnate, raporton EMSC. Epiqendra e tërmetit ishte 46 kilometra në...
  Bota/Rajoni17 Prill 2024
  Serbia është cilësuar si kërcënim kryesor në tri vende të Ballkanit Perëndimor sipas qytetarëve të tyre. Ky përfundim është nxjerrë nga anketa...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.