×
 • Lajme
 • Lajme

  Edhe nesër ngrohtë, ky është parashikimi i motit për fundjavë

  FrontOnline
  16 Korrik 2020

  Dita e premte mbetet me mot të nxehtë, derisa nga Europa qëndrore, një turbullirë nga Atlantiku veriro me masa më të freskët ajrore, pritet të depërtojë mbi rajon ditëve të fundjavës. Ditën pritet shtim i vranësirave, e pasdite më vonë edhe rrebeshe shiu me bubullimë, shkruan Prishtina Weather.

  Të shtunën sistemi frontal i turbullirës do të shtrihet mbi vendin tonë, që do të zbres temperaturat ndjeshëm nën vlera mesatare, e do të mbajë mot kryesisht i vranët, kohëpaskohe me shi. Ditën e diel mbetet mot më i freskët, e orëve të pasdites me mundësi për rrebeshe shiu me bubullimë.

  Indeksi i rrezeve UV ditën e premte mbetet në vlera shumë të larta, e ditën e shtunë do të zbres në vlera të ulëta.

  Ky është parashikimi:

  17.07.2020 – Mbetet nxehtë. Paradite intervale me diell. DItën vransirat do të shtohen. Pasdite më vonë dhe në mbrëmje, mundësi për rrebeshe shiu me bubullimë. Temperaturat në vise të ulëta 12C deri 30C, e në vise malore 9C deri 19C. Ditën do të fryj erë e lehtë dhe mesatare drejtimesh të ndryshme 3-7m/s, e në mbrëmje mesatare dhe mesatarisht e fuqishme nga verilindja 7-12m/s. Indeksi UV: 9.

  18.07.2020 – Kryesisht vranët dhe më ftohtë. Në mëngjes reshje të dobëta shiu. Pasdite mundësi për rrebeshe shiu me ndonjë bubullimë. Temperaturat do të pësojnë rënie të ndjeshme nën vlera mesatare, në vise të ulëta 14C deri 22C, e në vise malore 11C deri 15C. Era do të fryejë mesatare nga verilindja 2-8m/s. Indeksi UV: 2.

  30% më shumë kilometra në Petrol Company nuk janë teori e thatë, por rezultate të prekshme, me çmime me të…
  Nga Rubrika
  Lajme25 Qershor 2024
  Është hapur sërish grupi “Albkings”, i cili po publikon foto e video intime, por edhe të dhënat personale të grave e vajzave....
  Lajme25 Qershor 2024
  KD Events & Communications ka reaguar pasi u përfol se hyrja në Prishtina Football Fest është me pagesë. Kjo kompani ka thënë...
  Lajme25 Qershor 2024
  Deputetja nga radhët e LDK-së, Vlora Dumoshi ka reaguar pas vendimit të Gjykatës Kushtuetuese lidhur me rastin e shkarkimit të Kimete Gashi,...
  Të tjera
  Vip25 Qershor 2024
  Meriton Mjekiqi dhe Ilnisa Agolli kanë qenë një nga çiftet më të komentuar në Big Brother VIP Albania 3. Ata u përfolën...
  Bota/Rajoni25 Qershor 2024
  Shtetet e Bashkuara pritet të njoftojnë të martën një paketë të re ndihme ushtarake për Ukrainën prej 150 milionë dollarësh. Lajmi u...
  Sport25 Qershor 2024
  Kylian Mbappe rrezikon të humbasë ndeshjen e fazës së 1/8-tës së Francës në Euro 2024 nëse një gjë ndodh në rikthimin e...
  Lajme25 Qershor 2024
  Kryetari i Aleancës Kosovare të Bizneseve, Agim Shahini ka vlerësuar se sanksionet e BE-së kundër Kosovës dhe të Kosovës kundër Serbisë kanë...
  Lajme25 Qershor 2024
  Në kuadër të vizitës së saj në Luksemburg, ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Donika Gërvalla, me ftesë të Dukës së...
  Lajme25 Qershor 2024
  Policia ka arrestuar pesë të dyshuar lidhur me grabitjen e ndodhur më 1 qershor, në fshatin Stanoc të Vushtrrisë. Atyre iu vendosen...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.