Gjuha:
×
 • Lajme
 • Lajme

  Kolona të gjata në Morinë, mbi 40 mijë kosovarë ishin këtë fundjavë në Shqipëri

  FrontOnline
  27 Korrik 2020

  Kolona të gjata në Morinë, mbi 40 mijë kosovarë ishin këtë fundjavë në Shqipëri

  Kolona të gjata janë krijuar në pikën kufitare në Morinë.

  Qytetarët të cilët duan të hyjnë nga Shqipëria në Kosovë, i duhet të presin në radhë të gjata.

  Gjatë natës së sotme shumë kosovarë që kanë qenë në Shqipëri për t’i kaluar pushimet kanë vendosur të kthehen në Kosovë.

  Edhe pse policia kufitare ka punuar me procedura të përshpejtuara, fluksi i mjeteve që kthehen drejt Kosovës pas fundjavës në plazhet shqiptare, ka bërë që të krijohen radhë të mëdha në doganë,raporton express.

  Në hyrje të Kosovës personeli mjekësor bënë matjen e temperaturës, gjë që shkakton edhe vonesë për kalimin e kufirit.

  OFERTË për Black Friday, Festën e Flamurit dhe Pikën e Re në Petrol Company
  Nga Rubrika
  Lajme30 Maj 2023
  Punëtorët e Komunës së Zveçanit sot në mëngjes janë mbledhur para objektit të atij institucioni për të kërkuar kthimin në vendet e...
  Lajme30 Maj 2023
  Misioni paqeruajtës i KFOR-it i ka kërkuar të martën Kosovës dhe Serbisë të marrin përgjegjësi për situatën e krijuar në veri. Komandanti...
  Lajme30 Maj 2023
  Në Dhomat e Specializuara në Hagë do të vazhdojë gjykimi ndaj ish-pjesëtarit të UÇK-së, Pjetër Shala. Rasti ndaj Shalës do të nisë...
  Të tjera
  Lajme29 Maj 2023
  Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu thotë se bandat e organizuara kriminale serbe të cilat udhëhiqen nga Vuçiq nuk do të tolerohen. Ajo...
  Lajme29 Maj 2023
  Kryetari i Leposaviqit, Lulzim Hetemi, ka mbetur i bllokuar brenda objektit të komunës. Sipas burimeve të Klankosova.tv Hetemi është duke u ruajtur...
  Lifestyle29 Maj 2023
  Psilocybina, një përbërës halucinogjen i gjetur në kërpudha, ndikon në trurin e njerëzve që vuajnë nga depresioni i rëndë si asnjë lloj...
  Lajme29 Maj 2023
  Gjatë së hënës, qindra huliganë serbë përdorën dhunë të pajustifikueshme gjatë protestes pranë komunës së Zveçanit në veri të Mitrovicës. Të paktën...
  Lajme29 Maj 2023
  Drejtoresha ekzekutive e Asociacionit të Gazetarëve të Kosovës, Getoarbe Mulliqi, ka thënë se sot është dita me më së shumti sulme ndaj...
  Lajme29 Maj 2023
  Shefi i Misionit të EULEX-it, Lars-Gunnar Wigemark, ka reaguar për zhvillimet e shkaktuara nga protestat në komunat veriore të vendit. Ai ka...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.