×
Etiketë: ia
Lajme01 Tetor 2020
Dje Ministria e Punëve të Jashtme të Kosovës ia ka ndaluar hyrjen në Kosovë, ministrit të Arsimit të Serbisë, Mlladen Sarcevic, derisa nga zyra e kryeministrit Hoti kanë thënë se ende janë duke shqyrtuar nëse...
Lajme30 Shtator 2020
Milovan Drecun, nga kontaktet që kishte pasur me prokurorë në Gjykatën Speciale, ishte interesuar se në çfarë drejtimi po shkonin hetimet për pjesëtarët e UÇK-së, për t’u siguruar se do të hetoheshin krerët më të...
Lajme29 Shtator 2020
Sindikata e Infermierëve të Kosovës do të mbajë protestë më 02/10/2020 duke filluar nga ora 11:00, para Klinikës së Kirurgjisë në QKUK. Kjo sindikat, përmes një njoftimi në Facebook, i ka ftuar të gjithë punëtorët...
Bota/Rajoni28 Shtator 2020
Sipas një hulumtimi të gazetës së famshme amerikane, “The New York Times”, presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, i ka paguar vetëm 750 dollarë taksa federale në vitin kur është zgjedhur në pozitën më...
Lajme27 Shtator 2020
Ish-kryetari i Komunës së Skenderajt, Sami Lushtaku, përmes një postimi në FaceBook i ka reaguar liderit të VV-së, Albin Kurtit dhe deklaratave të tij të fundit rreth Gjykatës Speciale. Lushtaku ka thënë se UÇK-ja as...
Lajme27 Shtator 2020
Përmes një shkrimi në Facebook, këngëtari Labinot Tahiri është drejtuar me fjalë fyese ndaj ministrit të Shëndetësisë. Armend Zemaj. Duket se as vetë Labi nuk i ka besuar teorisë së tij se “s’ka virus”, pasi...
Lajme25 Shtator 2020
Deputeti i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Haxhi Shala ishte i ftuari i radhës në emisionin “n’kuvend” ku ka folur rreth Qeverisë Hoti, e ka dhënë detaje nga akomodimi i tij në parti. Ai...
Kronika24 Shtator 2020
Një personi në Kamenicë dje rryma ia mbyti të gjitha bagëtitë. Policia në raportin 24 orësh ka treguar se i njëjti, përderisa po kulloste bagëtitë, një kabllo ishte shkëputur nga shtylla elektrike. E njëjta ia...
Kronika24 Shtator 2020
Një ngjarje e rëndë ka ndodhur të martën në Istog. Një grua 41 vjeçare, me inicialet Sh.H(1979), emër i njohur për redaksinë e ka humbur kontrollin dhe duke e rrahur djalin e saj 9 vjeçar...
Kronika23 Shtator 2020
Mbrojtësi i të akuzuarit për vrasje të rëndë dhe armëmbajtje pa leje, Bajram Velija, avokati Orhan Rekathati ka propozuar që klientit të tij t’i bëhet ekzaminim psikiatrik. Një propozim të tillë avokati Rekathati e ka...
Bota/Rajoni23 Shtator 2020
Analisti pranë Institut të Izraelit për Politikat e Jashtme Rajonale, ka thënë se njohja e Kosovës nga Izraeli, 12 vjet pas shpalljes së pavarësisë, vjen në një kohë kur pozita e palestinezëve në skenën globale...
Lajme22 Shtator 2020
Gjatë 24 orëshit të fundit në Kosovë nuk ka pasur asnjë të vdekur nga koronavirus. Kryeministri i vendit,  Avdullah Hoti përmes një postimi në Facebook ka bërë të ditur se ky lajm na gëzon të...
Lajme22 Shtator 2020
Hetuesit e Speciales ia marrin sërish dosjet OVL-UÇK’së Kryetari i Organizatës së Veteranëve të UÇK-së, Hysni Gucati ka bërë të ditur se dosjet e dërguara sot në zyrat e organizatës është marrë nga hetuesit e...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.