Lajme

Hoti shkarkon këshilltarin për ekonomi Muhamet Mustafën, i kërkon ta deklarojë pasurinë

Hoti shkarkon këshilltarin për ekonomi Muhamet Mustafën, i kërkon ta deklarojë pasurinë
17:34 | 14 Korrik 2020

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, ka marrë vendim që të lirojë Muhamet Mustafën nga detyra e këshilltarit politik për ekonomi.

Në vendimin e kryeministrit gjithashtu thuhet se Mustafa është i obliguar që të bëjë deklarimin e pasurisë.

“z. Muhamet Mustafa lirohet nga detyra e Këshilltarit Politik për ekonomi, të Kryeministrit të Qeverisë së Republikës së Kosovës”, thuhet në vendimin e kryeministrit.

Black Friday –  Eja dhe ndaj emocionet e zbritjes ekstreme në Comodita Home

Të tjera