×
Etiketë: serbisë
Kronika01 Tetor 2020
Një i dyshuari serb, me kamionetë, nuk i është ndalë patrullës policore dhe gjatë ndjekjes, i njëjti ka tentuar të godas veturën zyrtare të policisë. Rasti ka ndodhur dje në Leposaviq. I dyshuari me kamionetë,...
Lajme01 Tetor 2020
Dje Ministria e Punëve të Jashtme të Kosovës ia ka ndaluar hyrjen në Kosovë, ministrit të Arsimit të Serbisë, Mlladen Sarcevic, derisa nga zyra e kryeministrit Hoti kanë thënë se ende janë duke shqyrtuar nëse...
Lajme27 Shtator 2020
Gjatë një tubimi zgjedhor në Pensilvani, presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, ka thënë se udhëheqësit e Kosovës dhe Serbisë janë përqafuar në Zyrën Ovale, kur shkuan për ta nënshkruar marrëveshjen e 4 shtatorit....
Lajme26 Shtator 2020
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka kujtuar masakrën ndaj familjes Deliu në Abri të Epërme. Ai, përmes një statusi në Facebook, ka thënë se masakra në Abri të Epërme është një prej rreth 400 masakrave...
Lajme26 Shtator 2020
Policia e Kosovës të enjten ka ndaluar një veturë me targa të Serbisë, e cila drejtohej nga një kosovar, e që ka kaluar në rrugë malore dhe ka hyrë në territorin e Kosovës në mënyrë...
Kronika26 Shtator 2020
Një person, shtetas i Serbisë, është arrestuar dje në Gjilan pasi i njëjti ka ushtruar dhunë fizike ndaj bashkëshortes së tij, raporton Front Online. Policia e Kosovës ka bërë të ditur se i dyshuari është...
Lajme25 Shtator 2020
Liqeni i Ujmanit në veri të Kosovës, pritet që në të ardhmen edhe zyrtarisht të quhet “Liqeni Trump”. Ky propozim është dhënë në takimin e 4 shtatorit mes Kosovës dhe Serbisë në Uashington. Emisari Special...
Lajme24 Shtator 2020
Për avokatin, Artan Qerkini, në momentin që Gjykata Speciale, përdorë prova që janë lëshuar nga ana e Prokurorisë së Serbisë, atëherë kredibiliteti i kësaj gjykate do të humbë.Ai teksa i komentoi arritjen e dosjeve të...
Lajme24 Shtator 2020
Më 4 shtator të këtij viti Kosova dhe Serbia kanë nënshkruar një marrëveshje në Uashington, e që për Lëvizjen Vetëvendosje, e njëjta është firmosur nga një grup jo legjitim dhe jo kompetent. Nënkryetarja e kësaj...
Bota/Rajoni24 Shtator 2020
Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq ka thënë para Asamblesë së Përgjithshme të Kombeve të Bashkuara (Asambleja e Përgjithshme e KB) se Beogradi beson se me dialog do të jetë në gjendje të arrijë një zgjidhje...
Lajme22 Shtator 2020
Odat ekonomike të Kosovës dhe Serbisë janë pajtuar që të krijojnë një grup punues, që do të ndihmojë qeveritë e të dyja shteteve për të zbatuar projektet e marrëveshjes së Uashingtonit nga 4 shtatori, si...
Bota/Rajoni22 Shtator 2020
Në rezidencën e ambasadorit amerikan në Beograd, Anthony Godfrey është mbajtur takimi i përfaqësuesve të odave ekonomike të Kosovës dhe Serbisë me delegacionin e Korporatës Ndërkombëtare të Financave dhe Zhvillimit të Shteteve të Bashkuara. Në...
Lajme22 Shtator 2020
Ambasadori amerikan Richard Grenell dhe kryesuesi i delegacionit, Adam Boehler kanë përfunduar vizitën e 21 shtatorit në Kosovë dhe në mbrëmje kanë mbërritur menjëherë në Beograd. Sot nis vizita e tyre zyrtare në Serbi për...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.