Kronika

Shtetasi i Serbisë ushtron dhunë ndaj bashkëshortes së tij kosovare

Shtetasi i Serbisë ushtron dhunë ndaj bashkëshortes së tij kosovare
11:41 | 26 Shtator 2020

Një person, shtetas i Serbisë, është arrestuar dje në Gjilan pasi i njëjti ka ushtruar dhunë fizike ndaj bashkëshortes së tij, raporton Front Online.
Policia e Kosovës ka bërë të ditur se i dyshuari është dërguar në mbajtje.

“Gjilan, 25.09.2020-18:00. Është arrestuar i dyshuari mashkull shqiptar shtetas i Serbisë për shkak se kishte ushtruar dhunë fizike ndaj bashkëshortes së tij viktimës femër kosovare me të cilën ishte ndarë. Me vendim të prokurorit i dyshuari është dërguar në mbajtje për 48 orë”, është thënë në raportin 24 orësh të policisë./Front Online/

Cilësi, gatim dhe shpërblim

Të tjera