×
Etiketë: këshilltarin
Lajme24 Shtator 2020
Në të kaluarën u raportua se Ministria e Agim Veliut kishte marrë vendim për ta refuzuar kërkesën e këshilltarit amerikan të Albin Kurtit, Tienmu Ma për të qëndruar në Kosovë. Kësisoj, aso kohe u raportua...
Lajme16 Shtator 2020
Këshilltari politik i presidentit Thaçi, Adil Behramaj, ka ironizuar më këshilltarin e kryeministrit Hoti, Xhavit Beqiri, i cili duke komentuar deklaratat e presidentit Thaçi, tha se askush nuk duhet të shqetesohet. Duke ironizuar me të,...
Lajme25 Gusht 2020
Koordinatori i Qeverisë së Kosovës për dialogun me Serbinë, Skënder Hyseni, pas Parisit ka udhëtuar drejt Berlinit, ku edhe ka takuar këshilltarin e kancelares gjermane, Matthias Luttenberg. Hyseni përmes një njoftimi për media ka bërë...
Lajme22 Gusht 2020
Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Meliza Haradinaj-Stublla, është pritur sot në një takim zyrtar nga Matthias Lüttenberg, shef i Departamentit për Evropën Juglindore në Zyrën e kancelares gjermane, Angela Merkel, si dhe Christiane...
Lajme14 Korrik 2020
Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, ka marrë vendim që të lirojë Muhamet Mustafën nga detyra e këshilltarit politik për ekonomi. Në vendimin e kryeministrit gjithashtu thuhet se Mustafa është i obliguar që të bëjë deklarimin...
Lajme02 Korrik 2020
Ministri i Punëve të Brendshme, Agim Veliu, priti në takim Umerr Arthur Al-Khatib, këshilltarin politik dhe udhëheqësin e zyrës së Përfaqësuesit Special të BE-së për Dialogun Prishtinë-Beograd, Miroslav Lajçak. “Temë kryesore e këtij takimi ishte...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.