×
Etiketë: kërkon
Lajme30 Shtator 2020
Deputetja e Partisë Demokratike e Kosovës Besa Ismajli, ka dorëzuar në Kuvendin e Kosovës mocionin për interpelancë me kryeministrin lidhur me përgjegjësitë në raport me zhvillimet në procesin e dialogut në Bruksel dhe punën e...
Lajme30 Shtator 2020
Ushtruesi i detyrës së drejtorit të Shërbimit Spitalor Klinik e Universitar të Kosovës, Valbon Krasniqi ka kërkuar nga Komisioni për Shëndetësi dhe Mirëqenie Sociale përkrahje për funksionalizimin e Spitalit të Përgjithshëm të Podujevës. Kështu është...
Front TV29 Shtator 2020
Avokati i Nasim Haradinajt kërkon lirimin e menjëhershëm të tij, kjo gjykatë është për krime lufte e klienti im nuk akuzohet për krime lufte. "Klienti im nuk është akuzuar për krime lufte, ky është një...
Front TV28 Shtator 2020
I akuzuari i Speciales, Salih Mustafa në seancën para Gjyqtarit të Procedurës paraprake në Hagë nuk ka pranuar që të deklarohet për fajësinë. Në këtë seancë, Mustafës iu është deklaruar se për fajësinë mund të...
Lajme28 Shtator 2020
Propozimi për ndryshim dhe plotësim të ligjit 05/L-132 për automjete e cila parasheh lehtësira shtesë në import të automobilave të përdorur ka shkaktuar reagime të ndryshme nga institucionet dhe shoqëria civile në Kosovë. Lidhur me...
Bota/Rajoni27 Shtator 2020
Shtetet e botës duhet të bëjnë gjithçka që mund të kuptojnë origjinën e COVID-19, tha të shtunën Kryeministri i Australisë Scott Morrison, komente që mund të përkeqësojnë tensionet me Kinën. Duke iu drejtuar Asamblesë së...
Bota/Rajoni27 Shtator 2020
Presidenti i SHBA’së, Donald Trump sot ka kërkuar që kundërshtari i tij në zgjedhjet presidenciale, Joe Biden të testohet për drogë përpara debatit që do të mbahet ditën e martë. Ai gjithashtu tha se dhe...
Bota/Rajoni27 Shtator 2020
Shefi i diplomacisë evropiane Josep Borrell u ka bërë sot thirrje Armenisë dhe Azerbajxhanit t’i japin fund konfliktit ushtarak dhe t’i kthehen tavolinës së bisedimeve si zgjidhja e vetme e mundshme. Borrell ka diskutuar sot...
Lajme27 Shtator 2020
Ushtruesi i detyrës së drejtorit të përgjithshëm të Shërbimit Spitalor, Klinik Universitar të Kosovës, Valbon Krasniqi, ka vizituar sot infermierin që u ther me thikë dje në QKUK. Kështu ka bërë të ditur SHSKUK përmes...
Bota/Rajoni26 Shtator 2020
Kryeministri britanik Boris Johnson bëri thirrje sot që bashkësia ndërkombëtare të bashkëpunojë më ngushtë për të luftuar pandemitë, duke premtuar një shtesë prej 500 milion stërlinash për fondin global të vaksinave COVAX. “Pas nëntë muaj...
Lajme26 Shtator 2020
Partitë opozitare në Kosovë kërkojnë nga qeveria e udhëhequr nga Avdullah Hoti që ta ndërpresë dialogun me Serbinë, para se të arrihet konsensus nacional për këtë çështje. Dy partitë opozitare, Lëvizja Vetëvendosje dhe Partia Demokratike...
Lajme26 Shtator 2020
Deputetja nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, njëherësh edhe pjesë e Institutit Kombëtar të Shëndetit Publik, Fatmire Kollçaku, në një intervistë për Front Online, ka deklaruar se Ministria e Shëndetësisë duhet të jetë shumë e kujdesshme...
Vip26 Shtator 2020
Kylie Jennerit i bëri shumë përshtypje kur motra e saj e madhe Kim Kardashian publikoi një fotografi të vjetër të saj dhe motrave të saj nga e kaluara. “Fshije menjëherë”, e udhëzoi Kylie, 23 vjeçare,...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.