Lajme

Infermieri që u ther me thikë në QKUK, Krasniqi kërkon mbrojtje institucionale për punëtorët shëndetësorë

Infermieri që u ther me thikë në QKUK, Krasniqi kërkon mbrojtje institucionale për punëtorët shëndetësorë
16:51 | 27 Shtator 2020

Ushtruesi i detyrës së drejtorit të përgjithshëm të Shërbimit Spitalor, Klinik Universitar të Kosovës, Valbon Krasniqi, ka vizituar sot infermierin që u ther me thikë dje në QKUK.

Kështu ka bërë të ditur SHSKUK përmes një njoftimi në Facebook, ku thuhet se Krasniqi ka kërkuar mbrojtje institucionale për të gjithë punonjësit shëndetësorë.

Njoftimi i plotë:

Loja e madhe ka filluar nga 31 Janar dhe vazhdon deri me 2 Shkurt në Petrol Company

Të tjera