×
Etiketë: institucionale
Lajme27 Shtator 2020
Ushtruesi i detyrës së drejtorit të përgjithshëm të Shërbimit Spitalor, Klinik Universitar të Kosovës, Valbon Krasniqi, ka vizituar sot infermierin që u ther me thikë dje në QKUK. Kështu ka bërë të ditur SHSKUK përmes...
Lajme19 Gusht 2020
Komisioni për vlerësimin e dëmeve në bujqësi në Komunën e Obiliqit ka filluar sot punën për vlerësimin e dëmeve të shkaktuara si pasojë e vërshimeve të fundit në këtë komunë. Në një njoftim për media...
Lajme08 Gusht 2020
Kryetari i Skenderajt, Bekim Jashari, ka reaguar për futjen e xhandarmërisë serbe në Karaçevë, thellë brenda territorit të Kosovës. Me anë të një postimi në Facebook, Jashari ka thënë se shqetësues është fakti se që...
Lajme31 Korrik 2020
Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e Partisë Demokratike të Kosovës, Bekim Haxhiu, ka vlerësuar se situata me pandeminë në vend “është kritike, buzë kolapsit”. Sipas tij, “interesat grupore, politike, partiake dhe elektorale ishin...
Lajme28 Korrik 2020
Janë rreth 600 pacientë të shtrirë aktualisht të konfirmuar me Covid-19, të cilët janë të shtrirë në QKUK dhe spitale të tjera regjionale. Prej tyre 40 janë në aparate respiratore, e mbi 300 të tjerë...
Lajme23 Korrik 2020
Oda Ekonomike e Kosovës mirëpriti miratimin e projektligjit për rimëkëmbjen ekonomike, nga Qeveria e Republikës të Kosovës. I njëjti projektligj duhet të miratohet edhe nga Kuvendi i Republikës të Kosovës, në mënyrë që t’i hapet...
Lajme21 Korrik 2020
Nën masat e mbrojtjes nga pandemia dhe përmes komunikimit në distancë, Këshilli Prokurorial i Kosovës (KPK), i udhëhequr nga kryesuesi i tij, Bahri Hyseni, ka mbajtur Takimin e 183-të me radhë. Fillimisht, anëtarët e Këshillit...
Lajme03 Korrik 2020
Ministrit Blerim Kuqi i doli punë me të marrë pozitën në krye të Ministrisë dhe Ambientit. Ai e shkarkoi udhëheqësen e Njësisë për Politika dhe Monitorim  të Ndërmarrjeve Publike, Fikrije Buzuku- Fejza. Por në një...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.