×
Etiketë: infermieri
Lajme28 Shtator 2020
Së fundi në Klinikën e Urologjisë në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës është therur me thikë një infermier, teksa Shoqata Sindikale e Infermierëve, mamive dhe profesionistëve tjerë shëndetësor ka njoftuar për një protestë. Protesta është...
Lajme27 Shtator 2020
Ushtruesi i detyrës së drejtorit të përgjithshëm të Shërbimit Spitalor, Klinik Universitar të Kosovës, Valbon Krasniqi, ka vizituar sot infermierin që u ther me thikë dje në QKUK. Kështu ka bërë të ditur SHSKUK përmes...
Lajme26 Shtator 2020
F.B, infermier në Klinikën e Urologjisë në QKUK u ther me thikë nga një pacient. Viktima më pas iu nënshtrua një operacioni, teksa Sindikata e Infermierëve ka treguar për gjendjen shëndetësore të tij. Sindikata ka...
Lajme26 Shtator 2020
Një infermier në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës është therrur sot gjatë orarit të punës nga një pacient. Infermieri është sulmuar në dhomën e teknikëve në Kliniken e Urologjisë nga një pacient i cili ishte...
Lajme26 Shtator 2020
Sot gjatë ditës është sulmuar me thikë një infermier i Urologjisë në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës. Rastin e ka konfirmuar zëdhënësi i Policisë për rajonin e Prishtinës, Bajram Krasniqi. “Sot, më 26.09.2020, në ora...
Lajme26 Shtator 2020
Në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës sot rreth orës 14:35 është therur me thikë një infermier. Rastin e ka konfirmuar zëdhënësi i policisë së Kosovës, Bajram Krasniqi. “Sot, më 26.09.2020, në ora 14:35, policia është...
Lajme19 Gusht 2020
Infermieri Fitim Havolli ka publikuar disa foto nga puna në Klinikën Infektive, teksa ka dhënë shpresë për përfundimin e pandemisë. Përmes një shkrimi në rrjetin social Facebook, ai ka thënë se po vazhdohet me punë...
Lajme24 Korrik 2020
Bashkë me profesionistë të tjerë shëndetësorë, edhe infermierët po qëndrojnë në vijën e parë të frontit duke trajtuar të gjithë pacientët me COVID-19. E kryetari i Sindikatës së Infermierëve, Fitim Havolli ka treguar për përvojat...
Lajme18 Korrik 2020
Infermieri i Klinikës së Reumatologjisë në QKUK, Enlirat Duraku, i cili njëherësh është sekretar i përgjithshëm në Sindikatën e infermierëve, ka treguar për vështirësitë me të cilat përballen infermierët në Qendrën Klinike dhe Universitare të...
Lajme17 Korrik 2020
Infermieri i Klinikës së Reumatologjisë në QKUK, Enlirat Duraku, i cili njëherësh është sekretar i përgjithshëm në Sindikatën e infermierëve, ka shkruar një artikull rreth punës së tyre. Ai thotë se marrin 18 euro për...
Lajme08 Korrik 2020
Infermieri kosovar nga Skenderaj, Senad Syla përmes një videoje ka treguar për punën e madhe që punëtorët shëndetësorë po bëjnë në menaxhimin e situatës me pandeminë, përkundër që po punojnë në kushte të vështira. Syla...
Lajme05 Korrik 2020
Fitim Havolli, infermier në Klinikën Infektive ka reaguar pas rasteve të shumta të vdekjeve dhe infektive nga koronavirusi në Kosovë. Përmes, një postimi në profilin e tij në Facebook, Havolli ka shkruar se e gjithë...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.