×
Etiketë: mbrojtje
Lajme27 Shtator 2020
Ushtruesi i detyrës së drejtorit të përgjithshëm të Shërbimit Spitalor, Klinik Universitar të Kosovës, Valbon Krasniqi, ka vizituar sot infermierin që u ther me thikë dje në QKUK. Kështu ka bërë të ditur SHSKUK përmes...
Lajme21 Shtator 2020
Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës (AGK), ka njoftuar se ka pranuar vendimin e Odës së Avokatëve të Kosovës (OAK), për shkëputjen e njëanshme të Memorandumit të Bashkëpunimit, i cili iu mundësonte anëtarëve të AGK-së përfaqësim...
Lajme12 Shtator 2020
Ish-deputeti i Parlamentit të Kosovës, Labinot Tahiri i ka dal në mbrojtje liderit të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti. Tahiri nuk beson se ish-kryeministri i Kosovës është anti-amerikan. Përmes një statusi këngëtari i njohur ka kërkuar...
Lajme10 Shtator 2020
Këtë të dielë bëhen fiks gjashtë muaj që nga dita kur në vend u konfirmuan dy rastet e para me COVID-19. Për t’u mbrojtur nga infektimi, institucionet shëndetësore apeluan te qytetarët që të bartin maska...
Lajme10 Shtator 2020
UNICEF dhe USAID kanë dhuruar donacion pako higjienike, çanta me mjete mbrojtëse për fëmijët e shkollës “Dardania”, në Prishtinë. Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti ka thënë se përkundër donacionit Komuna e Prishtinës është duke u...
Lajme08 Shtator 2020
Ish-deputeti i PSD’së dhe VV’së, Visar Ymeri thotë se në Kosovë duhet të lejohet debati për dialogun. Ymeri ka thënë se reagimi i Grenellit ndaj Kurtit është i ekzagjeruar. “Zoti Grenell nuk e ka bash...
Sport06 Shtator 2020
Greqia e ka dyfishuar epërsinë ndaj Kosovës. Dimitris Siovas (50’), lojtar që u inkuadrua në fund të pjesës së parë, realizoi nga afërsia për 2:0.
Bota/Rajoni06 Shtator 2020
Në Sheshin e Pavarësisë në Podgoricë po mbahet “tubim patriotik”, për siç thanë organizatorët, mbrojtjen e Malit të Zi si shtet të pavarur. Qytetarët nga komunat e tjera kanë arritur në kryeqytetin malazez, ku dhe...
Bota/Rajoni13 Gusht 2020
Prokuroria Themelore Publike Shkup deri tek Gjykata Themelore Penale e Shkupit sot ka parashtruar propozime për dhënien e urdhër ndëshkimeve kundër gjithsej 17 personave për vepër penale – Mosveprim sipas rregullave shëndetësore gjatë epidemisë nga...
Lajme13 Gusht 2020
Kuvendi i Kosovës pritet që sot të votojë në parim Projektligjin për mbrojtjen e vlerave të luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës. Ky projektligj, i propozuar nga Partia Demokratike e Kosovës, ka nxitur reagime të...
Bota/Rajoni11 Gusht 2020
Ministria e Punëve të Brendshme informon se ka vazhduar me aktivitetet për zbatimin e masave për mbrojtje nga coronavirusi. Nga kjo ministri thonë se në 24 orët e fundit (10/11.08.2020) në të gjithë territorin e...
Lajme31 Korrik 2020
Ambasadori i Britanisë së Madhe në Kosovë, Nicholas Abbott ka uruar qytetarët për festën e Kurban Bajramit. Abbott në Facebook ka shkruar se këtë vit Bajrami po festohet në rrethana të ndryshme, e se e...
Bota/Rajoni29 Korrik 2020
Ministria për Punë të Brendshme në Maqedoni informon se ka vazhduar me aktivitetet për respektimin e masave për mbrojtje nga coronavirusi. Nga MPB thonë gjatë ditës së djeshme (28/29.07.2020) në të gjithë territorin e Maqedonisë...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.