×
Etiketë: avdullah
Ekonomi29 Shtator 2020
As pas 5 tentimeve, Kuvendi nuk ia votoi projektligjin për Rimëkëmbje Ekonomike. E shefi i ekzekutivit, Avdullah Hoti, nuk priti më. Në forcën e tij, për t`u dalë në ndihmë bizneseve të prekura nga pandemia...
Lajme29 Shtator 2020
Njohësi i çështjeve politike, Imer Mushkolaj, ka ironizuar me deklaratën e kryeministrit Avdullah Hoti, i cili tha dje se qeveria që ai udhëheq është stabile. Në një shkrim të shkurtër të tij, Mushkolaj, thotë me...
Lajme26 Shtator 2020
Deputetja e Kuvendit të Kosovës nga radhët e Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Ganimete Musliu, përmes një shkrimi në llogarinë e saj në Facebook, i ka reaguar kryeministrit të Kosovës, Avdullah Hotit, duke e krahasuar...
Lajme10 Shtator 2020
Kusari ka komentuar largimin e Vjosa Osmanit nga LDK, teksa ka thënë se ajo është përjashtuar nga të vjetërit në parti që më shumë kanë bashkëpunim me PDK’në se sa me deputetët e rinj brenda...
Lajme09 Shtator 2020
Nënkryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës Ardian Gjini, ka thënë se subjekti politik që ai e përfaqëson insiston që të jetë pjesë e procesit të dialogut Kosovë-Serbi.Gjini në Info Magazine në Klan Kosova tha...
Lajme04 Shtator 2020
Delegacioni i Kosovës, i prirë nga kryeministri Avdullah Hoti, sot u takua me delegacionin e Serbisë në Shtëpinë e Bardhë, ku e nënshkruan një Marrëveshje ekonomike në mes këtyre dy vendeve, shkruan Front Online. Pjesë...
Lajme04 Shtator 2020
Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj i bën thirrje kryeministrit të Kosovës, Avdullah Hoti që të mos e nënshkruajë marrëveshjen me Serbinë në Shtëpinë e Bardhë, në të cilën përmendet Liqeni i...
Lajme22 Gusht 2020
Kryeministri, Avdullah Hoti, edhe një herë u ka bërë thirrje qytetarëve të jenë të kujdesshëm në respektimin e masave anti Covid e sidomos tani që fillon viti shkollor. Ai thekson se edhe pse numri i...
Lajme22 Gusht 2020
Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti ka uruar Talat Xhaferin për zgjedhjen në krye të Kuvendit të Maqedonisë së Veriut. Hoti ka thënë se lidershipi në krye të Kuvendit ka qenë kyç në zhvillimet e fundit...
Lajme19 Gusht 2020
Eksperti gjerman dhe njohësi i zhvillimeve në Ballkanin Perëndimor dhe procesit të dialogut Kosovë-Serbi, Bodo Weber, në një intervistë për Gazetën Express ka folur për takimin e 2 shtatorit mes Hotit dhe Vuçiqit në Shtëpinë...
Lajme08 Gusht 2020
Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosjes, Eman Rrahmani, ka thënë se reagimi i sotëm i Kryeministrit Avdullah Hoti për hyrjen e xhandarëmisë serbe është i vonuar. “Avdullah qu se u bo sabah!”, ka shkruar ai. “Dje xhandarmeria...
Lajme06 Gusht 2020
Kryeministri Avdullah Hoti, ka bërë të ditur se janë duke u bërë përgatitjet për pagesat për punëtorët e mbetur të papunë, qiratë e ndërmarrje dhe familjet pa të ardhura. Në një shkrim në Facebook, Hoti...
Lajme05 Gusht 2020
Selim Selimi i AAK-së në Frontal të T7 thotë se kanë pasur disa probleme brenda koalicionit qeverisës, që kanë nisur nga vizita e kryeministrit Avdullah Hoti në Bruksel, ku u takuar me Presidentin serb, Aleksander...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.