×
Etiketë: ndalon
Kronika29 Shtator 2020
Policia e Kosovës ka bërë të ditur se gjatë ditës së djeshme një shtetas i Maqedonisë Veriore, ka kaluar ilegalisht kufirin, transmeton Front Online. Sipas policisë, i dyshuari është ndalur dhe i janë marrë dokumentet...
Lajme26 Shtator 2020
Policia e Kosovës të enjten ka ndaluar një veturë me targa të Serbisë, e cila drejtohej nga një kosovar, e që ka kaluar në rrugë malore dhe ka hyrë në territorin e Kosovës në mënyrë...
Bota/Rajoni19 Shtator 2020
Administrata e presidentit amerikan, Donald Trump, do ta ndalojë shkarkimin e aplikacioneve TikTok dhe WeChat në Shtetet e Bashkuara nga mbrëmja e së dielës për shkak të shqetësimeve rreth kërcënimit që këto aplikacione paraqesin për...
Lajme11 Shtator 2020
Ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Vesel Krasniqi, ka marrë vendim për ndalimin e përkohshëm të vajit të palmës dhe importit të djathit dhe produkteve të ngjashme të djathit me yndyrë bimore (vaji i palmës). Me...
Kronika02 Shtator 2020
aportohet se njësiti policor gjatë patrullimit në Leposaviq kanë ndaluar një kamion të cilin kishte qenë duke e drejtuar një serb dhe pasagjeri i të njëjtës shtetësi. Në kamion të dyshuarit kishin pas të ngarkuar...
Bota/Rajoni26 Gusht 2020
Rreth njëzet mijë protestues ishin në qendër të Berlinit në fillim të gushtit, duke u ankuar se masat anti-coronavirus, të tilla, si vendosja e maskës në fytyrë, shkelnin të drejtat dhe liritë e tyre. Organizatorët...
Bota/Rajoni24 Gusht 2020
Polonia heq ndalimin e saj të fluturimit me Serbinë këtë javë, por ndalimi i fluturimeve do të qëndrojnë në fuqi deri në 8 shtator për disa vende, përfshirë Maqedoninë e Veriut dhe Malin e Zi....
Kronika18 Gusht 2020
Qeveria e Kosovës, ka marrë vendim në fund të muajit të kaluar që të ndalohet lëvizja e qytetarëve pas orës 22:30, mirëpo kjo si duket nuk ka qenë e mjaftueshme për 12 qytetarë nga Prizreni...
Kronika18 Gusht 2020
Kosovarët vazhdojnë të mos i respektojnë vendimet e qeverisë kundër përhapjes së koronavirusit Pavarësisht se me vendimin e Qeverisë së Kosovës kundër përhapjes së koronavirusit, lëvizja pras orës 22:30 është e ndaluar, po ashtu edhe...
Bota/Rajoni17 Gusht 2020
Radio Televizioni Publik i Suedisë (STV) njoftoi se ua ka ndaluar punonjësve të përdorin aplikacionin kinez, TikTok, në telefonët e tyre të punës për arsye sigurie. “Departamenti i sigurisë ka zbuluar që aplikacioni TikTok shpalos...
Lajme14 Gusht 2020
Zëvendësministri i Shëndetësisë, Pjetër Ndou, gjatë mbrëmjes së djeshme ka organizuar një aheng familjar për nder të 25 vjetorit të martesës se tij. Në disa pamje të postuara nga vajza e tij në rrjetet sociale,...
Lajme11 Gusht 2020
Policia e Kosovës po vazhdon që t’i ndaloj qytetarët të cilët nuk po përfillin masat mbrojtëse ndaj COVID-19, të vendosura nga institucionet shëndetësore. Në 24 orëshin e fundit, janë ndaluar 18 persona të cilët nuk...
Lajme08 Gusht 2020
Veterani i UÇK- së, gjeneral Imri Ilazi sot është ndaluar nga Policia turke në Aeroportin e Antalisë, pasi shteti serb ka dërguar emrin e tij dhe ish pjesëtarëve të UÇK-së në Interpol. Lajmin e ka...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.