×
Etiketë: gjithashtu
Ekonomi18 Shtator 2020
Përfaqësues të Ministrisë së Financave kanë thënë se së shpejti pritet udhëzimi administrativ për heqjen e pagesës së tatimit, që ishte si kush për regjistrimin e automjeteve. Por, në anën tjetër përfaqësuesit e komunave po...
Lajme29 Korrik 2020
Shtrirja e të nxehtit afrikan mbi vendin tonë, në ditët e ardhshme sjell mot shumë të nxehtë dhe kryesisht me kthjellime dhe diell. Temperaturat në vise të ulëta 14C deri 36C, e në vise malore...
Auto26 Korrik 2020
Ne e dimë se cila është pjesa më e prekshme e çdo telefoni të zgjuar - sipërfaqja e xhamit. Pa marrë parasysh sa e mbani dhe kujdeseni, me kalimin e kohës, shenjat e para mund...
Lajme14 Korrik 2020
Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, ka marrë vendim që të lirojë Muhamet Mustafën nga detyra e këshilltarit politik për ekonomi. Në vendimin e kryeministrit gjithashtu thuhet se Mustafa është i obliguar që të bëjë deklarimin...
Lajme03 Korrik 2020
I riu shqiptar Leonor Islami, ka krijuar një aplikacion për përdoruesit e IOS Apple. Aplikacioni i krijuar quhet ‘iRoute’ dhe ju ndihmon qytetarëve të i shikojnë live kamerat nëpër kufijtë si dhe të gjejnë parkingje...
Bota/Rajoni02 Korrik 2020
Një gjykatës britanik refuzoi t'i jepte Venezuelës kontroll mbi më shumë se një miliard dollarë ar, që është në kasafortën e Bankës së Anglisë. Ai vendosi që ishte e paligjshme dorëzimi i tij te Nicolas...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.