×
 • Lajme
 • Lajme

  I riu kosovar krijon aplikacionin që ju ndihmon të gjeni parkingje të lira, gjithashtu mund t’i shikoni live kolonat nëpër kufij

  FrontOnline
  03 Korrik 2020

  I riu shqiptar Leonor Islami, ka krijuar një aplikacion për përdoruesit e IOS Apple. Aplikacioni i krijuar quhet ‘iRoute’ dhe ju ndihmon qytetarëve të i shikojnë live kamerat nëpër kufijtë si dhe të gjejnë parkingje të lira në cilindo qytetet që ata ndodhen.

  Vera është koha kur mërgimtarët ja mësyjnë Kosovës dhe zakonisht bllokohen duke prit nëpër kufijtë e saj dhe jo vetëm.

  Një i ri shqiptar Leonor Islami, ka menduar për këtë problem dhe ka krijuar aplikacionin ‘iRoute’. Ky aplikacion liston të gjithë kufijtë e Republikës së Kosovës, Serbisë dhe Hungarisë, ku lajmëron për pritjet e caktuara nëpër secilin kufi. Gjithashtu me anë të këtij aplikacioni mund t’i shihni kufijtë live me anë të video-kamerave.

  Ky aplikacion ofron edhe opsionin e kërkimit të parkingjeve duke shfaqur të gjitha hapësirat e lira për parkim në qytetet kryesore të Kosovës, shkruan Gazeta Metro.

  Për momentin ky aplikacion është i qasshëm vetëm për përdoruesit e IOS në iPhone dhe që së shpejti pritet të lansohet edhe për Android.

  Në linkun e mëposhtëm ju mund të shkarkoni në iPhone tuaj këtë aplikacion.

  https://apps.apple.com/de/app/iroute/id1516762501?l=en&fbclid=IwAR0sGhmv2GYdcH8R5_KSkhW0IzJ2mItnaqlEEfTduqRWlXiXhqurr9Hhwy8

  Prince Caffe shpërblen për festa Fitoren me veturë Fiat 500
  Nga Rubrika
  Lajme04 Tetor 2023
  Deputeti i pavarur, Fatmir Humolli, ka komentuar sekuestrimin e vilës shumë milionëshe të kryeterroristit të Milan Radojçiqit. Sipas tij, ka deputetë shqiptarë...
  Lajme04 Tetor 2023
  Miroslav Lajçak, emisar i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë – Serbi, është takuar në Strasbourg me disa eurodeputetë. Ai është takuar me...
  Lajme04 Tetor 2023
  Kryetarja e Grupit Parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje, Mimoza Kusari – Lila ka reaguar lidhur me deklaratën e kryeministrit të Shqipërisë Edi Rama...
  Të tjera
  Lajme04 Tetor 2023
  Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Mergim Lushtaku ka thënë se pushteti aktual është misionar për degjenerimin dhe shkatërrimin e vlerave...
  Lajme04 Tetor 2023
  Serbia nuk ka ndryshuar asgjë nga politikat e saj gjenocidale dhe ka filluar të praktikojnë të njëjtat metoda që kishte zbatuar në...
  Bota/Rajoni04 Tetor 2023
  Komisioni Evropian ka konfirmuar se ka transferuar 60 milionë euro në mbështetje buxhetore për qeverinë tuniziane, pavarësisht se presidenti tunizian, Kais Saied...
  Lajme04 Tetor 2023
  Drejtori i përgjithshëm i Policisë së Kosovës, Gazmend Hoxha, në një intervistë për Radion Evropa e Lirë tha se Kosova ka fakte,...
  Lajme04 Tetor 2023
  Avokati Tomë Gashi, ka thënë se krimineli Milan Radoiçiq, mund të vritet nga vetë shteti serb. Ai në RTV Dukagjini, tha se...
  Bota/Rajoni04 Tetor 2023
  Një gjykatë serbe ka gjobitur aktivisten qytetare Aida Çoroviq me 100,000 dinarë (897 dollarë). Kjo siç raportohet për hedhjen e vezëve gjatë...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.