Gjuha:
×
Etiketë: aplikacionin
Auto01 Gusht 2020
Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, tha të premten se të shtunën do të nënshkruajë një urdhër ekzekutiv për ta ndaluar aplikacionin TikTok në Shtetet e Bashkuara. Ky vendim do të ishte kulmi i...
Lajme03 Korrik 2020
I riu shqiptar Leonor Islami, ka krijuar një aplikacion për përdoruesit e IOS Apple. Aplikacioni i krijuar quhet ‘iRoute’ dhe ju ndihmon qytetarëve të i shikojnë live kamerat nëpër kufijtë si dhe të gjejnë parkingje...
Auto26 Qershor 2020
Apple dhe Google azhurnuan sistemet e tyre të operimit me kornizën për aplikacionet qeveritare, dhe jo vetë një aplikacion. Përdoruesit në rrjetet sociale janë të shqetësuar se një aplikacion COVID-19 është instaluar automatikisht nga Apple...
Bota/Rajoni16 Qershor 2020
Autoritetet gjermane të martën bënë thirrje për shkarkimin e një aplikacioni të ri në telefona me qëllim të shkëputjes së zinxhirit të infeksionit. Qeveritë evropiane më herët kanë lansuar aplikacione të ngjashme me qëllim të...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.